1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mağazada eşya kalmadı
Mağazada eşya kalmadı

Mağazada eşya kalmadı

Mağazadan; 1’er adet hoparlör, printer, uydu alıcısı, cep telefonu, PCB el konsolu, 4 adet PCB 3, 18 adet kulaklık, 2 DVD oynatıcısı ve 6 adet telefon kılıfı sirkat edildi.

A+A-


NE VARSA ÇALDILAR!

Girne’de bir elektronik mağazasına girerek birçok eşyayı sirkat ettiği iddia edilen zanlılar tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.Didem MENTEŞ


Girne’de bir elektronik mağazasını soydukları iddia edilen zanlılar 2 ay sonra yakayı ele verdi. Girne Polis Müdürlüğü ‘ne bağlı Adli Şube Amirliği ekiplerinin başarılı soruşturması sonucunda tespit edilen Erdinç Keskin ve Cemali Sargın isimli zanlılar önceki gün tutuklandı. 25 Şubat 2013 tarihinde Girne’de faaliyet gösteren DVD-Shop isimli iş yerine girerek; 1’er adet hoparlör, printer, uydu alıcısı, cep telefonu, PCB el konsolu, 4 adet PCB 3, 18 adet kulaklık, 2 DVD oynatıcısı ve 6 adet telefon kılıfı sirkat ettiği iddia edilen zanlılar dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.  Zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri alındı.

“Dükkan açma, sirkat, kasti hasar”
Nöbetçi Kıdemli Yargıç Talat Usar, huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Egemen Metay ve zanlılar şahsen hazır bulundu. Savcı Metay, meselenin tahkikat memuru GPM Adli Şube Amirliği’nde görevli Serhat Özcü’yü mahkemeye tanık olarak dinletti. Özcü, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı. Polis memuru, 18 Aralık 2012 ile 25 Şubat 2013 tarihleri arasında Girne bölgesinde meydana gelen “dükkan açma, sirkat ve kasti hasar” meselelerine bağlı olarak zanlıların tutuklandığını açıkladı.

Boşalttılar
Polis memuru Serhat Özcü,  zanlılar Erdinç Keskin ve Cemali Sargın’ın 25 Şubat günü DVD- Shop isimli işyerine girerek;  1’er adet hoparlör, printer, uydu alıcısı, cep telefonu, PCB el konsolu, 4 adet PCB 3, 18 adet kulaklık, 2 DVD oynatıcısı ve 6 adet telefon kılıfı sirkat ettiğini dile getirdi. Tahkikatın henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu söyleyen Serhat Özcü, soruşturmanın yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarını talep etti.

3 gün tutukluluk
Kıdemli Yargıç Talat Usar da, polis memurunun talebini dikkate alarak, meselenin ciddi olduğunu vurgu yaptı. Usar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi gerekçesiyle zanlılar Erdinç Keskin ve Cemali Sargın’ın 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1979 defa okunmuştur