1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Küçük, Tümerkan'ı tekrar kutladı
Küçük, Tümerkanı tekrar kutladı

Küçük, Tümerkan'ı tekrar kutladı

Başbakan İrsen Küçük, BRTK Müdürlüğü görevine atanan Mete Tümerkan’ı kabul etti.

A+A-

Başbakan İrsen Küçük, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) yasasının bu dönem Cumhuriyet Meclisi'nden geçirilmesi yönündeki beklentisini dile getirdi.

Başbakan İrsen Küçük, BRTK Müdürlüğü görevine atanan Mete Tümerkan’ı kabul etti.

Kabulde konuşan Küçük, yeni görevinde başarı dilediği Tümerkan’ın müdürlük görevinin yeni olduğunu ancak kurumun Tümerkan’ın yuvası olduğunu, orada yıllarını geçirdiğini ve her kademesinde de bulunduğuna işaret etti. Küçük, “Engin tecrübelerine güveniyoruz. Başarılı olacağına inancım sonsuz” dedi.

Bakanlar Kurulu’nun, müdürün BRT camiasından olmasının, çalışanlar açısından daha uygun olacağını düşündüklerini ifade eden Küçük, çalışanların beklentilerine de değinerek, kurumun meclisteki yasasının bir türlü sonuçlandırılamadığına dikkat çekti.

Küçük, diğer işlerle birlikte, BRTK’nın yasasının da bu dönem son şeklini alarak, Meclis’ten geçirilmesi yönündeki beklentisini dile getirdi.

TÜMERKAN

BRTK Müdürü Mete Tümerkan da, yeni dönemde, kurumun daha ileriye gitmesi ve KKTC’nin her alanda daha iyi yansıtılabilmesi noktasında üzerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getireceğini söyledi. Tümerkan, önemli olanın BRT’nin misyonunun daha da ileriye taşınması olduğunu vurguladı.

Tümerkan, uluslararası alanda BRTK’nin daha etkin olması için Türkiye’de başta TRT olmak üzere tüm radyo ve televizyonlarla ilişkilerin en üst düzeye getirilmesi; içte ise tüm radyo ve televizyonlarla işlerin en iyi düzeyde devam ettirilmesi noktasındaki hassasiyeti sürdüreceğini kaydetti.

Hükümetin de demokratikleşme ve BRTK’nın daha çağdaş bir yayın kuruluşu olması yönünde hassasiyetleri olduğunu ifade eden Tümerken, kurumun, bu beklentilere yanıt vermesi için de çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

Mete Tümerkan, amacın, öncelikle çalışanların daha huzurlu bir iş ortamı içinde daha verimli çalışması olduğunu söyledi. Tümerkan, BRT’nin daha çok izlenilir noktaya gelmesi yönünde de gerekli her türlü çalışmanın yapılacağını kaydetti.
(tak)

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur