1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Küçük adaya döndü
Küçük adaya döndü

Küçük adaya döndü

“Biz sizin için oralarda görüşmeler yaparken, bazıları burada kuyumuzu kazdı. İzin vermeyeceğiz”.

A+A-

Küçük, UBP Hükümeti ile ilgili Güvensizlik Önergesi verileceği haberleri üzerine Amerika Birleşik Devletleri ziyaretini yarıda kesen Başbakan İrsen Küçük bugün yurda döndü.

Başbakan Küçük, Ercan Havalimanı’nda ilk önce, kendisini karşılamaya gelen bir grup partiliyi selamladı.

Küçük VIP binasının merdivenlerine kadar gelerek partililere hitaben yaptığı konuşmada, “ABD yetkilileri ile davamızı görüştüğümüz sırada maalesef bazı arkadaşlar arkamızdan kuyumuzu kazmaya başlamışlar” dedi.
Parti içindeki muhalefetin UBP’ye zarar verdiğini kaydeden Küçük, “Sözde bizi zora sokabilmek için partimize büyük zarar vermeye çalışmışlardır” dedi.
Parti tabanının ortaya koyacağı tavrın, söz konusu parti içindeki muhalif kesimleri kararlarını gözden geçirmeye zorlayacağına inandığını kaydeden Küçük, “Bizim güvenimiz UBP tabanıdır” dedi.
Küçük partililere hitaben yaptığı konuşmanın ardından, Ercan VIP’de düzenlediği basın toplantısında, UBP içerisinde muhalif grubun girişimine atıfta bulunarak, “Kıbrıs meselesinin ivme kazandığı ve adada kalıcı bir çözümün gerçekleşmesi için fırsat penceresinin açıldığı bir dönemde ülke halkının çıkarlarını göz ardı eden gelişmeler yaşanması manidardır” dedi.
Küçük,  Türkiye ile birlikte Kıbrıs sorununun çözümü konusunda yapılan girişimlerin meyvesinin toplanmaya başlanacağı dönemde yaşanan gelişmeleri; “Kıbrıs Türk halkının çıkarına gelişmeler değildir. Özellikle de Rum tarafını masaya dönme, sonuç alıcı müzakerelere dönmeye zorladığımız bir aşamada içte yaratılan bir krizin bize bir faydası olamaz” diye değerlendirdi.
Parti içerisindeki muhaliflerin “parti içi demokrasiyi hazmedemeyenler” olduğunu belirten Küçük, söz konusu gruba ve gruba destek verenlere partiye zarar verici davranışlardan vazgeçme çağrısında bulundu.

PARTİ TABANINA HAVALE EDİYORUM

UBP’nin her türlü sorunu kendi içerisinde çözecek güçte olduğunu ifade eden Küçük, “parti yetkili kurullarında aradığı desteği bulamayanlar, muhalif partilerle işbirliği içerisine girerek kendi kurdukları hükümeti düşürmek için çabasındadırlar. Bu arkadaşları parti tabanına havale ediyorum” dedi.
Küçük, parti içi muhaliflerle görüşme yapıp yapılmayacağının sorulması üzerine, söz konusu kesimle görüşmeye hazır olduklarını ancak şu anda planlanmış bir görüşmenin bulunmadığını belirtti.

Küçük, Genel Yönetim Kurulu’nun (GYK) hemen toplanacağını açıkladı. Toplantının, Dereboyu’ndaki genel merkezde gerçekleştirilmesi bekleniyor

 

(tak)

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur