1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTAMS, hükümetin istifasını istedi
KTAMS, hükümetin istifasını istedi

KTAMS, hükümetin istifasını istedi

Bengihan:“UBP Hükümeti, her gün yaptığı zamlarla halkımızı hızla fakirleştirmektedir”

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin halka eziyet etmekten başka hiçbir icraat yapmadığını ileri sürerek, Hükümet’in derhal istifa etmesini istedi.
KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, “UBP Hükümeti, seçime girerken verdiği vaatlerin aksine her gün yaptığı zamlarla halkımızı hızla fakirleştirmektedir” ifadesini kullanıldı.
Açıklamada, temel gıda maddesi ekmeğe ve zincirleme pahalılığa neden olan akaryakıta yapılan zamlar açıklanırken Başbakan İrsen Küçük’ün gereksiz bir kalabalıkla Amerika ziyareti, “Amerika’nın yeniden keşfetmeye çıkılması” olarak değerlendirilerek eleştirildi.
“Ekonomik kriz var diyerek çalışanların kazanılmış hakları sürekli geri götürülürken kendileri devlet bütçesinden bol keseden harcamalar yapmaktadırlar” denilen açıklamada, Hükümet üyeleriyle UBP milletvekillerinin çoğu kez eşleriyle birlikte amacı belli olmayan yurtdışı ziyaretler yaptığı ifade edildi.
Açıklamada, gereksiz yapılan yurtdışı ziyaretlerde yapılan harcamaların bütçede yarattığı açıkları kapatmak için insafsızca yapılan zamların halkın belini büktüğü iddia edildi.
Yazılı açıklamada, “Ülkemizin geleceği olan gençlerimize sefalet düzeyinde maaş reva görenler, onları göç yollarına düşürenler kendileri lüks içinde yaşamaya devam etmektedirler” ifadesi kullanılarak şöyle denildi:
“Hükümet’te oldukları sürenin yarısını kendi iç kavgaları ile geçiren makam sevdalılarının bu makamları halka hizmet için değil kendi kişisel menfaatleri için istedikleri gün gibi ortadadır.” TAK

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
Etiketler : ,