1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kamu-Sen'den süresiz grev uyarısı
Kamu-Senden süresiz grev uyarısı

Kamu-Sen'den süresiz grev uyarısı

Kamu-Sen, Mağusa Gelir ve Vergi Dairesi Şubesi’ndeki Motorlu Araçlar ve Ehliyet bölümlerinde 13 Ekim’den itibaren süresiz greve gideceğini duyurdu.

A+A-

Kıbrıs Türk kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), Mağusa Gelir ve Vergi Dairesi Şubesi’ndeki Motorlu Araçlar ve Ehliyet bölümlerinde 13 Ekim’den itibaren süresiz greve gideceğini duyurdu.

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu bölümlerde personel eksikliğinin giderilmesi için bayram öncesi iki günlük grev yaptıklarını hatırlattı.

Özkardaş, sorunun çözülmemesi halinde süresiz grev başlatacaklarını ifade ettiklerini hatırlatarak, bugüne kadar bu yönde  hiçbir adım atılmadığını kaydetti.

Özkardaş açıklamasında, “Grevin yapılacağı bölümlerdeki personel eksikliği, hizmet almak isteyen halkımızın uzun süreler kuyrukta sıra bekleyerek zamanının çalınmasına neden olduğu gibi, memurlarımızı da iş yükü nedeni ile aynı anda iki ayrı kasa açmak zorunda bırakarak, kasalardan açık verilmesine ve dolayısıyla da bu açıkları ceplerinden karşılamak zorunda bırakmaktadır” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1209 defa okunmuştur