1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Kaçak yapılar yıkılsın veya taşınsın"
Kaçak yapılar yıkılsın veya taşınsın

"Kaçak yapılar yıkılsın veya taşınsın"

Köroğlu, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın Altın Kumsal dahil, ÖÇKB 11 yerde başlayan kaçak inşaatlardan 100 “bangalow”u mühürlediğine dikkat çekti.

A+A-

Kuzey Kıbrıs Çevre Platformu, Karpaz Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde (ÖÇKB) 11 yerde başlayan kaçak inşaatların mühürlenmesini sağlayan Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’na teşekkür etti.

Kuzey Kıbrıs Çevre Platformu adına yazılı açıklama yapan Teksen Köroğlu, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın Altın Kumsal dahil, ÖÇKB 11 yerde başlayan kaçak inşaatlardan 100 “bangalow”u mühürlediğine dikkat çekti.

Kuzey Kıbrıs Çevre Platformu’nun ısrarlı takibi ve ilgili bakanlıklarla, devlet kurumlarının yasalara uyulması konusunda ortaya koyduğu irade sonucunda, Karpaz ÖÇKB'si içerisindeki kaçak yapılarla ilgili ilk yasal adımın atıldığına işaret eden Köroğlu, kamu vicdanının rahatlatılması, ülkede adalete güvenin tesisi için kaçak yapıların ivedilikle İçişleri Bakanlığı girişimiyle yıkılması veya uygun yerlere taşınmasının beklendiğini söyledi.

Köroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kuzey Kıbrıs Çevre Platformu’nun bu konudaki takibini, Resmi yazılar gönderdiği gerek KKTC Meclisi Dilekçe Komitesi, gerek Ombudsman ve gerekse KKTC Başsavcılığı nezdinde de sürdürmeye devam etmekte olup bu kanunsuz yapıların yıkılmasını sağlama konusunda kararlı olduğunu; bu yapıların mevcut mevzuat çerçevesinde ilave bir karara gerek olmaksızın hemen yıkılabileceğini bir kez daha hatırlatarak bildirmek isteriz.”

(tak)

Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur