1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'İthal müdür'e tepki
İthal müdüre tepki

'İthal müdür'e tepki

"Vakıflar toplumun emlak garantörü olan ata yadigârı köklü bir kuruluştur. Bu nedenle içteki personeli hiç kaâle almadan dıştan böyle bir atamanın yapılması personelin infialine neden olacak"

A+A-

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi, Vakıflar İdaresi’nde boşalan Genel Müdürlük için Yönetim Kurulu’nca önerilen adayın uzun zamandan beri dış ülkelerde bulunan, Kıbrıs’taki genel mevzuat ile Vakıflar İdaresi Mevzuatı’nı bilmeyen birisi olması nedeniyle uygun bir aday olmadığı görüşünde olduğunu söyledi.

Emekli Mücahitler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği, Polis Emeklileri Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Kıbrıs Türk Emekliler Cemiyeti ile Vakıflar ve Din İşleri Emeklileri Derneği’nin oluşturduğu Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi, bugün yaptığı yazılı açıklamada görüşün kamuoyuyla paylaştı.

Yazılı açıklamada, Vakıflar Genel Müdürü ataması için öneri yapılırken uzun yıllardan beri, Vakıfların özellikle “1963 ve 1974 Barış Harekatı” sonrası çok zor koşullar altında, bugünlere gelmesini sağlayan yetişmiş, tecrübeli ve Vakıflar Mevzuatını çok iyi bilen personelin hiç değerlendirilmediğini dile getirerek, “Bu durumun da vakıfları çok zor bir duruma sokacağına inanmaktayız” denildi.

Açıklamada, vakıfların toplumun emlak garantörü olan ata yadigârı köklü bir kuruluş olduğu, bu nedenle içteki personeli hiç kaâle almadan dıştan böyle bir atamanın yapılması personelin infialine neden olacağı kaydedildi.
Açıklamada, dıştan atamanın bu nedenle verimliliği olumsuz yönde etkileyerek kuruluşu zaafa uğratacağı savunuldu.

“1985 yılından itibaren başlatılan Genel Müdürlerin içten terfien atanması teamülünün, bir şekilde yukarıda sıraladığımız sebeplerle uygun olmayan bir atama ile bozulmasını sakıncalı görmekteyiz” denilen ortak yazılı açıklamada, atama konusunun başta mevcut Yönetim Kurulu ve Başbakanlıkça bir kez daha değerlendirilmesi istendi.
(tak)

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur