İSTİFANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ

İSTİFANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ

Lefke Türk Spor Birliği dünü bir hayli hareketli geçirdi. Teknik direktör Mehmet Solkanat, Gönyeli - Lefke maçı hakemi Ecvet Kanatlı’ya küfür ettiği gerekçesi ile kendisine verilen bir aylık hak mahrumiyeti cezası sonrası istifa etmeyi düşünürken, k

A+A-

 

 

 

Lefke Türk Spor Birliği dünü bir hayli hareketli geçirdi. Teknik direktör Mehmet Solkanat, Gönyeli - Lefke maçı hakemi Ecvet Kanatlı’ya küfür ettiği gerekçesi ile kendisine verilen bir aylık hak mahrumiyeti cezası sonrası istifa etmeyi düşünürken, kulüp yöneticileri tarafından ikna edildi. Dün takımının gerçekleştireceği antrenmana moralinin çok bozuk olması nedeni ile çıkmamayı düşünen Solkanat, yardımcısı Saner Seyitler’i arayarak antrenmanı onun yapmasını istedi. Solkanat’ın istifa etmeyi düşündüğünü öğrenen Lefke Sporcu Sorumlusu Mehmet Görsel ve Basın Sözcüsü Erkut Öner, tecrübeli adamı ikna ederek istifa etmesini önledi.

 

SOLKANAT: “GERÇEKTEN HAK ETMEDİM”

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Gönyeli - Lefke maçında cezası nedeni ile tribünlerde bulunan Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat, maçın hakemi Ecvet Kanatlı’ya ağır hakaret ve küfürlerde bulunması gerekçesi ile var olan cezasına ek olarak 1 ay daha hak mahrumiyeti cezası verildi. Dün yaşanan gelişmeler sonrası konu ile ilgili olarak YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Mehmet Solkanat, kendisinin asla böyle bir şey yapmayacağını, sahadaki seyircilerin söylediği sözlerin kendisini bağlamadığını ancak maçın gözlemcisi Mehmet Özbilgehan’ın raporu doğrultusunda bunun kendisine mal olduğunu, bundan dolayı da büyük bir üzüntü yaşadığını dile getirdi.

 

 “BANA KASTI MI VAR, ANLAYAMADIM GİTTİ”

Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat Gönyeli - Lefke maçının gözlemcisi Mehmet Özbilgehan’ın asli görevinin sahadaki hakemin çaldığı veya çalmadığı düdüklerle ilgili olması gerekirken, bunun yerine kendisi hakkında raporlar düzenlediğini söyledi. Solkanat “Öncelikle maçın gözlemcisinden başlayalım. Mehmet Özbilgehan, Lefke maçlarının raporlarına baktığımızda Mehmet Hoca ağırlıklı raporlar düzenliyor. Bilmiyorum bana özel bir kastı mı var, anlayamadım gitti ama önemli değil. Mehmet Özbilgehan hocamızın asli görevi, sahadaki hakemin çaldığı veya çalmadığı düdüklerle ilgili olması gerekirken gözü hep benim olduğum tribünde” şeklinde konuştu.

 

HAKSIZ YERE CEZA ALMANIN EZİKLİĞİ İÇİNDEYİM”

“Ben haksız yere 7 maç ceza yedim. Onun ezikliği içerisindeydim” diye sözlerine devam eden tecrübeli teknik adam, “Her tribüne çıktığım zaman bunun ezikliğini yaşadım. Moralim çok bozuldu. Takımımdan uzak kaldım. Çünkü hak etmediğim bir cezaydı” diye konuştu. Oynadıkları Gönyeli maçının hakemi Ecvet Kanatlı’ya saygısının ve sevgisinin sonsuz olduğunu belirten Solkanat “Federasyon başkanı ile konuşurken bana Ecvet Hoca hakkında sözler sarf edip etmediğimi sordu. Benim ağzımdan bu tarz küfürler çıkamaz. Asla öyle bir şey olamaz. Ama Mehmet Özbilgehan Hocamız sağ olsun bunu da bana yakıştırdı ve beni rapor etti. Ben sadece Ecvet Hocama hocam kartlarında adil ol, standardı yakala. Yoksa rezil olursun hocam dedim. Aynen bunları söyledim. Bunlar dışında başka bir şey söylemedim. Hatta bir ara seyircilerin küfürlerine karşılık ben yapmayın arkadaşlar ayıp oluyor diyerek tepkimi koydum” dedi.

 

“Seyirci sahaya girdi, küfür etti, fatura bana kesildi”

Maç esnasında seyircilerin söylediği sözlere “Yapmayın arkadaşlar, ayıp oluyor” diyerek tepkisini dile getirdiğini söyleyen Solkanat, “Maalesef Lefke takımının seyircisi sahaya girdi diye Mehmet Solkanat ceza aldı. Mehmet Hoca’nın tahrikleri sonucu seyirci sahaya girdi diye lanse edildi ve sonuçta bana ceza verildi, faturayı bana kestiler. Geçtiğimiz hafta sonu oynadığımız maçta da aynı şeyler oldu. Seyirci Ecvet Hocama bir şeyler söylemişse onda da benim suçum yoktur. Kimsenin hareketi orada beni bağlamaz. Ama bu olay da sonuç olarak bana mal edildi. Bu doğrultuda bana bir ay daha hak mahrumiyeti cezası verdiler. Gerçekten hak etmedim. Şunu söylemek istiyorum, benim çalışma azmim tükenmiştir” şeklinde konuştu.

 

“KIBRIS TÜRK FUTBOLU KAYBEDECEK”

Ağır cezaların ardından takımı toparlamaya çalıştığını belirten Solkanat, “Özellikle sahasız antrenman yapma sürecinde çok büyük sıkıntılar yaşadım. Ancak takımı lige hazır hale getirdim ve ligde de iyi bir şeyler yapmaya çalıştık. Görüyorum ki önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Görüyorum ki çalışma şevkimi yarım bırakmaya çalışanlar var. Unutmasınlar ki ben bir öğretmenim. Beni cani göstermeye çalışanlara futbol açısından ders verebilecek kadar bilgi birikimine sahip birisiyim. Beni karalama kampanyaları ile zannetmesinler ki bir şey kazanacaklar, aksine Kıbrıs Türk futbolu kaybedecek” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur