1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İŞTE DP-UG'NİN YENİ BAKANLARI
İŞTE DP-UGNİN YENİ BAKANLARI

İŞTE DP-UG'NİN YENİ BAKANLARI

Başbakan Yardımcısı, DP-UG Genel Başkanı yeni bakanlarını açıkladı.

A+A-

Koalisyonun küçük ortağı Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) kanadının yeni bakanları açıklandı. Yeni bakanların isimlerini DP-UG Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş açıkladı.

DP-UG’den yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı’na Girne Milletvekili Dr. Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na da Mağusa Milletvekili Dr. Hakan Dinçyürek atandı.

DENKTAŞ: “NÖBET DEĞİŞİMİ”

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş konuyla ilgili açıklamasında, bunun bir nöbet değişimi olduğunu belirtti.

Denktaş, bir yıla aşkın bakanlıklarda görev yapan bakanlarına emeklerinden ötürü teşekkür ederken, yeni bakanlara da başarılar diledi.

Koalisyonda Başbakan Yardımcılığı hariç 3 bakanlıkla temsil edilen DP-UG, böylece tüm bakanlarını değiştirmiş oldu.

Yaklaşık bir yıl önce kurulan koalisyonda DP kanadına ait Eğitim Bakanlığı’na atanan Mustafa Arabacıoğlu, geçtiğimiz günlerde istifa etmişti.

Yeni düzenlemeyle, bir yıl süreyle Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yapan Ahmet Kaşif ile Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı da kabine dışında kaldı.

"YENİ BAKANLAR İÇİN GÜVENOYLAMASINA İHTİYAÇ YOKTUR"

Ulaştırma Bakanlığı’na atanan Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Sekreteri Hasan Taçoy, kabinede üç bakanın değişmesinin hükümetin yeniden güven oylamasına ihtiyaç duymasını gerektirmediğini belirtti.

TAK muhabirinin sorusunu yanıtlayan Taçoy, kabinenin yarısından fazlasının değişmesi halinde güven oylamasına gidilmesi gerektiğini; şu anda bu durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

Taçoy, “Kabinede beş veya daha fazla bakan değişirse, o zaman güven oylaması gerekir. Şu an buna gerek yok” dedi.

 

 

(tak)

Bu haber toplam 3431 defa okunmuştur