1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İki operasyon iki tutuklu…
İki operasyon iki tutuklu…

İki operasyon iki tutuklu…

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Mağusa Maraş bölgesinde iki ayrı eve düzenlenen operasyon sonucunda toplam yaklaşık 321 gr 500 miligram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi…

A+A-

 

 

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından dün gece yarısı Mağusa Maraş bölgesinde iki farklı eve düzenlenen operasyon sonucunda toplam yaklaşık 321 gr 500 miligram ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi. Evinde 320 gr 500 miligram Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunan M.S ile evinde 1 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan yarım içilmiş sarma sigara bulunan B.Ş tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı M.S ile B.Ş aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Zanlı M.S’nin evinde 320 gr 500 miligram uyuşturucu…

Meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın, 13 Ağustos tarihinde alınan bir bilgide zanlı M.S tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Zanlının Maraş’taki evine gidildiğini belirten Arkın, zanlının polisi görmesi üzerine kaçmaya çalıştığını ve makul güç kullanılarak alıkonulduğunu söyledi. Arkın, zanlı M.S’nin evinde  01:45 ile 02:50 saatleri arasında yapılan aramada sehpa üzerinde kağıda sarılı 500 miligram ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, mutfakta üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve evin yanındaki kümesin üzerinde ise streç naylonlara sarılı 320 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı.

Zanlı B.Ş’nin evinde ise 1 gr Sentetik Cannabionoid bulundu…

Polis Memuru Cüneyt Arkın, öte yandan yine 13 Ağustos tarihinde alınan bir bilgide zanlı B.Ş’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Zanlı Şahin’in Maraş’taki evine gidildiğini belirten Arkın, 03:05 ile 03:50 saatleri arasında evde yapılan aramada zanlı B.Ş yatak odasındaki yastık altında içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan yarım içilmiş sigara ile kağıda sarılı 1 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı.

Tahkikat yeni başladı…

Her iki mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Polis Memuru Cüneyt Arkın, ele geçirilen maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarına, maddelerin muhafaza edildiği kağıt ve naylonların ise parmak izi incelemesine gönderileceğini açıkladı. Arkın, yürütülen tahkikatın selameti açısından zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

3’er gün tutuklu kalacaklar…

Mağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıcı Hasan Dağlı, zanlılar tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler