1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Hedef gençlere tüm kapıları açmak”
“Hedef gençlere tüm kapıları açmak”

“Hedef gençlere tüm kapıları açmak”

Kıbrıs Türk Atıcılık Federasyonu yeni yönetimi yaptığı tüzük ve yönetmelik değişiklikleri ile bu sporu faal olarak daha fazla kişinin yapmasına çalışıyor.

A+A-

Kıbrıs Türk Atıcılık Federasyonu yeni yönetimi yaptığı tüzük ve yönetmelik değişiklikleri ile bu sporu faal olarak daha fazla kişinin yapmasına çalışıyor.

Yaklaşık iki ay önce yapılan genel kurul sonrasında göreve gelen Türker Yiğitcan başkanlığındaki yeni Atıcılık Federasyonu Yönetimi kendilerine hedef olarak bu sporu yapan gençlere tüm kapıları açmak olarak belirledi. Federasyon Başkanı Türker Yiğitcan öncelikle Federasyon içerisinde bazı problem ve sorunlara sebep olan konuların yeni tüzük hazırlanarak giderilmeye çalışılacağını bunun yanında hakem, müsabaka ve transfer yönetmeliklerinin de günün şartlarına göre tadil edildiğini söyledi. Yiğitcan, tüm çabalarının yaklaşık 2200 civarında olan ancak sadece 200 üyenin yaptığı bu spor dalına olan ilgiyi artırmak olduğunu belirtti. Ülkemizde çok yetenekli atıcıların bulunduğunu söyleyen başkan, bu yıl Türkiye’de yapılan Genç Erkekler Skeet müsabakalarında hem bireysel hem de takım sıralamalarında hep ilk sıralarda olduk dedi.

Tesislerde iyileştirme
Türker Yiğitcan mevcut atış poligonlarının iyileştirilmesi ve bunlara yenilerinin de ilave edilebilmesi için mevcut bütçe olanakları ile çalışmalara başladıklarını ve Gönyeli’deki poligonun uluslararası trap ve skeet yarışlarına uygun hale getirilme çalışmalarının son noktaya geldiğini belirtti. Bu arada Mağusa Mutluyaka’da bulunan Dr. Fazıl Küçük Poligonu da kısa bir süre önce Atıcılık Federasyonuna devredildi. Bu poligonun da iyiletirme çalışmaları devam ediyor. Bu poligonların uygun hale gelmesinden sonra Federasyonun atıcılık ligi için de çalışmalara başlayacağı bilgisi verildi.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur