1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Hadi ordan sen git ustan gelsin”
“Hadi ordan sen git ustan gelsin”

“Hadi ordan sen git ustan gelsin”

Şener Elcil dün yayınladığı açıklamada, AKP’ye yaptıkları “bullez yeme” davetinden rahatsız olan UBP hükümeti yetkililerinin “hain edebiyatına” sarıldığını iddia etti.

A+A-Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, “bullez yeme davetine” gösterilen tepkileri eleştirerek, “AKP yetkililerine yağ çekmek ve onların talimatları ile hareket etmek hükümet olmak için yeterli olabilir fakat Kıbrıslı Türkler’i temsil etme ve onurlu yaşamak için yeterli değildir” dedi. Şener Elcil dün yayınladığı açıklamada, AKP’ye yaptıkları “bullez yeme” davetinden rahatsız olan UBP hükümeti yetkililerinin “hain edebiyatına” sarıldığını iddia etti.  Elcil, “Kamu Hizmeti Komisyonu’nun durumu ile ilgili Sayın Eroğlu ile yaptığımız görüşmeyi bahane olarak göstererek, bizleri Sayın Eroğlu’nun adamı olmakla da suçlayabilecek kadar gaflet içine düşmüşlerdir” dedi. Kıbrıslı Türkler’in siyasi iradesine müdahalenin alışkanlık haline getirildiğini savunan Elcil, UBP’deki koltuk kavgasının “siyasi müdahalelerin kuklaları arasındaki koltuk kavgası” olduğunu ileri sürerek, bu kavganın Kıbrıslı Türkler’in toplumsal varoluş mücadelesine hiçbir katkısı olmadığını savundu.
Şener Elcil, şöyle devam etti:

“AKP’ye yağ çekmek için halkın mallarını peşkeş çeken, gençlerimizi göç yollarına düşüren, dini ticaret aracı yapıp din tüccarlığına soyunan, halkımızı zamlarla ve işsizlikle canından bezdiren, partizanlık ve adam kayırmayı yönetim olarak gören şövenizm milliyetçiliği, ganimetçilik ve ayrılıkçılık üzerine politikalar yapan ve hepsinden önemlisi Kıbrıs Türk toplumunun iradesini AKP’ye teslim eden siz işbirlikçilere eskiler ‘yediği bulleze bak’ derler. Hadi ordan sen git ustan gelsin” (tak)

 

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur