1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Gündem, internet kumarhaneleri
Gündem, internet kumarhaneleri

Gündem, internet kumarhaneleri

Güney Kıbrıs’ın yeni bir ekonomi alan yaratmak amacıyla internet üzerinden kumarhane işleten şirketlerin kurulmasına izin verilmesini gündemine aldığı bildirildi

A+A-

 

Güney Kıbrıs’ın yeni bir ekonomi alan yaratmak amacıyla internet üzerinden kumarhane işleten şirketlerin kurulmasına izin verilmesini gündemine aldığı bildirildi.

Politis ve diğer gazeteler, Kıbrıs Rum Ticaret Bakanı Yorgos Lakkotripis’in dün Baf’ta faaliyet gösteren işadamlarıyla bir araya geldiğini, işadamlarının Baf’ta kumarhane açılması yönünde yoğun talepleriyle karşılaşan Lakkotripis’in, internet üzerinden kumarhane konusunun gündemlerinde olduğunu açıkladığını yazdılar.

Habere göre Lakkotripis, kumarhane kurulması yönünde bir karar alınması durumunda Baf’ın da diğer kentler gibi talepte bulunma hakkı olacağını belirtirken “on line” kumarhaneler konusunun bakanlığı tarafından incelendiğini açıkladı.

Malta gibi bazı ülkelerin “on line” kumarhane işleten şirketlere vergi kolaylıkları sağladıklarını, kendilerinin de ekonomiye yeni bir alan katmak amacıyla bu konuyu incelemekte olduklarını belirten Kıbrıslı Rum bakan, henüz herhangi bir karar alınmadığını da sözlerine ekledi.

(tak)

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur