1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gülle: Eleştiriler zamansız
Gülle: Eleştiriler zamansız

Gülle: Eleştiriler zamansız

Sağlık Bakanı Gülle asaleti onaylanmayan hemşirelerle ilgili eleştirilerin zamansız olduğunu belirtti

A+A-

 

Sağlık Bakanı Gülle, Kamu Çalışanları Sendikası (Kamu-Sen)’in asaleti henüz onaylanmayan hemşirelerle ilgili bakanlığa yönelik eleştirisinin zamansız bir içerik taşıdığını, kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir adım olduğunu belirti.

Gülle, aday kadrolarda bulunan hemşirelerin asaletlerinin onaylanmasıyla ilgili olarak performans değerlendirmelerinin 5 Ağustos’ta Kamu Hizmeti Komisyonuna gönderildiğini açıkladı.

Bakan Gülle’nin, dün, Kamu-Sen’in Bakanlığa gönderdiği aynı zamanda basınla da paylaştığı mektuba karşı gönderdiği cevabi mektup basınla paylaşıldı.

Gülle, gönderdiği mektupta, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi III. Derece Yüksek Hemşire ve IV. Derece Hemşire kadroları için aday kadroda bulunup farklı hastane ve farklı servislerde çalışmakta olan hemşirelerin asaletlerinin onaylanması ile ilgili olarak performans değerlendirme formlarının 5 Ağustos 2014 tarihli yazı ile Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı’na iletildiğini ifade etti.

Bakanlığın tüm icraatlarını yasal mevzuata uygun olarak yerine getirmekte olunduğunu ve her zaman adalet, hakkaniyet ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde hareket etmekte olduğunu belirten Gülle, “İlgi yazı talihsiz ve zamansız bir içerik taşımaktan öte, yapılan bu girişimi kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir adım olarak değerlendirmekteyiz” dedi.

(ID/HA)

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur