1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Grev ertelendi, görüşme yok"
Grev ertelendi, görüşme yok

"Grev ertelendi, görüşme yok"

HTKS, grev kararını yasaklamasının ardından hiçbir hükümet yetkilisinin, sorunları görüşmek için kendileriyle temasa geçmediğini açıkladı.

A+A-

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS) Bakanlar Kurulu’nun, 14 Mart’ta, sendikanın grev kararını yasaklamasının ardından hiçbir hükümet yetkilisinin, sorunları görüşmek için kendileriyle temasa geçmediğini açıkladı.
HTKS Yönetim Kurulu adına HTKS Başkanı Cem Kapısız’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:


"Ülkemizde eşi görülmemiş bir şekilde, yaptığımız yazılı çağrılara cevap verecek devlet yetkilisi bulunamamaktadır.  Açıklanan grev tarihi olan 14 Mart’dan beridir sendikamız ile herhangi bir hükümet yetkilisi arasında hiçbir görüşme olmamıştır. Grev erteleme sürecinde koskoca bir ay heba edilmiştir . Önce kurultay, ardından seçimler, devletin tüm bürokratları yapmaları gereken işleri bırakıp ya parti meseleleri ile mesgul oluyor yada seçimlerde oy avı peşinde koşuyor. Devletimizin geldiği nokta içler acısıdır. Vurdum duymaz hükümetimiz hem havayolu şirketlerinin hem kendi çalışanların feryatlarına seyirci kalmakta; kimseyle görüşmemek için, bizleri hayretler içerisinde bırakan bahanelerin arkasına saklanmaya devam etmekedir...

• Halen hayati önemi olan meslek içi eğitimlerimiz yapılmamaktadır,
• Halen derece ve yasal görevlerimizin üstünde çalıştırılıyoruz,
• Halen bir kontrolörün çalışması gereken uluslararası koşulların çok altında çalıştırılıyoruz,
• Halen tüm dünyada ödenen havacılık tazmınatları ödenmemektedir,
• Halen ülkemizde ICAO (Internation Civil Aviation Organization) Kontrolörlük standartlarına uygun münhal kriterleri bulunmamaktadır,
• Halen kontrolörler her gün artan uçak sayısı ve ağır iş yükü altında ezilmektedir,
• Halen kontrolörler personel eksikliğinden dolayı dinlenebilecek kadar izine çıkamamaktadır,
• Halen hükümetimizin Hava Trafik Kontrol Hizmetleri’nin iki toplumlu görüşmelerdeki  kritik önemi ile ilgili en ufak bir fikri olmamaktadır!

Tekardan uyarıyoruz görüşme masasına gelip bu sorunlarla ilgilenmeniz için son 30 gün kaldı."

Bu haber toplam 1582 defa okunmuştur