1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Göçmen’in kurbanı Lapta: 2-4
Göçmen’in kurbanı Lapta: 2-4

Göçmen’in kurbanı Lapta: 2-4

Telsim Süper Lig’e veda etmesi haftalar öncesinden kesinleşen Göçmenköy, ligdeki ilk galibiyetini play out dışında kalma mücadelesi veren Lapta karşısında aldı.

A+A-

Stat: Şht. Şevket Kadir Stadı

Hakemler
Hakan Muhtaroğlu
Özal Çağlayan
Niyazi Nizam

Goller: Dk.47 Yusuf Kaygusuz, Dk.59 Ahmet Coşkun (Lapta) – Dk.2 Kemal Uzunoğlu, Dk.3 Sabri Uskanbaş, Dk.56 Mustafa Salman, Dk.90 Halil Görgel (Göçmenköy)

Lapta
Cenk Yılmaz
Dennis Lartey
İbrahim Kırşen
Hüseyin Haşimoğlu
Ahmet Coşkun
Prince Adoma
Mustafa Avcı
(Dk.46 Şahin)
Cevdet Çağer
(Dk.30 M.Arnavut)
Umut Göktaş
Tufan Gençay
Salim Tayançlı
(Dk.37 Yusuf)

Göçmenköy
Behai Yılmazbaşar
Mehmet Hamidi
Kemal Uzunoğlu
Mustafa Salman
Beytullah Arık
Sedat Sabriev
(Dk.76 Umut)
Sabri Uskanbaş
Cem Hamidi
(Dk.88 M.Kanıöz)
Cemal Terkan
Rifat Kanıöz
Halil Görgel

Telsim Süper Lig’e veda etmesi haftalar öncesinden kesinleşen Göçmenköy, ligdeki ilk galibiyetini play out dışında kalma mücadelesi veren Lapta karşısında aldı.
Maça hızlı bir giriş yapan Göçmenköy, henüz 2’nci dakikada Kemal Uzunoğlu ile 1-0’lık skor üstünlüğü yakaladı.
Bu golden bir dakika sonra 3’üncü dakikada bu sezon Göçmenköy forması ile attığı gollerle dikkat çeken Sabri Uskanbaş, kaydettiği golle takımını 2 farklı üstünlüğe taşıdı.
Skorun şoku ile ikinci devre başına kadar Lapta üç oyuncu değişikliğini de kullandı. Mustafa Arnavut, Yusuf Kaygusuz ve Şahin Şeker’i oyuna süren Lapta, dakikalar 47’yi gösterirken Yusuf Kaygusuz ile farkı 1’e indirdi.
56’ncı dakikada Göçmenköy’den Mustafa Salman kaydettiği golle skoru 3-1’e getirirken, bir dakika sonra Lapta Ahmet Coşkun ile farkı 1’e indirdi.
Konuk Göçmenköy maçın son dakikasında Halil İbrahim Görgel’in kaleci Cenk’i geçerek kaydettiği golle bu sezonki ilk galibiyetini 4-2’lik skorla almış oldu ve puanını 4’e yükseltti.
Lapta yaşadığı bu şok mağlubiyetle ligin tamamlanmasına 1 hafta kala play out potası içerisinde 11’inci sırada yer aldı.

Bu haber toplam 1296 defa okunmuştur