1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eski KTHY çalışanları grev yapacak
Eski KTHY çalışanları grev yapacak

Eski KTHY çalışanları grev yapacak

KTHY çalışanları, 16 Ekim Perşembe 09.00 – 12.00 saatleri arasında grev kararı aldı

A+A-

KTAMS, eski KTHY çalışanlarının maaş ve intibaklarını düzenleyen yasa önerisinin 5 aydır komitede bekletilmesini gerekçe göstererek, 16 Ekim Perşembe 09.00 – 12.00 saatleri arasında “eski KTHY çalışanları olarak grev kararı aldıklarını” açıkladı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, eski KTHY çalışanlarının maaş intibaklarını düzenleyen Özelleştirme (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin iktidarın büyük ortağı CTP-BG’nin Milletvekilleri Tufan Erhürman, Asım Akansoy, Fazilet Özdenefe ve Doğuş Derya’nın imzalarıyla, 29 Mayıs 2014 tarihinde meclise sunulduğunu hatırlattı.

Üzerinden 5 ay geçmesine rağmen yasa önerisinin Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde bekletildiği ve komite başkanı Birikim Özgür tarafından gündeme alınmadığını iddia eden Kaptan, bu çerçevede KTAMS’ın yasa önerisinin gündeme alınıp görüşülmesi adına mücadeleyi yükseltme kararı aldığını kaydetti.

Eylem çerçevesinde eski KTHY çalışanları 09.00'da dairelerde iş bırakıp KTAMS lokalinde toplanacak ve 10.00'da Meclise yürüyecek.

(TAK)

Bu haber toplam 1183 defa okunmuştur