1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Erhürman: Denetimsizliğin yarattığı sosyal, hukuki ve ekonomik sorunlar büyüyor
Erhürman: Denetimsizliğin yarattığı sosyal, hukuki ve ekonomik sorunlar büyüyor

Erhürman: Denetimsizliğin yarattığı sosyal, hukuki ve ekonomik sorunlar büyüyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, yüksek öğrenimdeki öğrenci sayılarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, yüksek öğrenimdeki öğrenci sayılarına ilişkin değerlendirmede bulundu, “Denetimsizliğin yarattığı sosyal, hukuki ve (başta emek piyasasındakiler olmak üzere) ekonomik sorunların hem üçüncü ülke uyruklu gerçek öğrencilerde, hem de toplumun genelinde yarattığı sıkıntılar büyüyor” dedi.

Sosyal medya paylaşımında Erhürman, “Eksik bilgi, özellikle üçüncü ülke uyruklu öğrencilerin ne kadarının aktif (yani gerçekten öğrenci), ne kadarının pasif (yani öğrenci olarak kayıtlı olup aslında üniversite ile ilgisi olmayan) durumda olduğu!” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

Yükseköğretimde öğrenci sayısı 110 bine yaklaştı. TC uyruklu öğrenci sayısında düşüş, üçüncü ülke uyruklu öğrenci sayısında ciddi artış var.

Eksik bilgi, özellikle üçüncü ülke uyruklu öğrencilerin ne kadarının aktif (yani gerçekten öğrenci), ne kadarının pasif (yani öğrenci olarak kayıtlı olup aslında üniversite ile ilgisi olmayan) durumda olduğu!

Bu bilgiye sahip olmadan, onu toplumla paylaşmadan ve gereğini yapmadan artık kimse öğrenci sayısı arttı diye sevinmemizi beklemesin!

Denetimsizliğin yarattığı sosyal, hukuki ve (başta emek piyasasındakiler olmak üzere) ekonomik sorunların hem üçüncü ülke uyruklu gerçek öğrencilerde, hem de toplumun genelinde yarattığı sıkıntılar büyüyor! Görmezden gelmek, görünmez kılmaya çalışmak aymazlıktır!

Bu haber toplam 3746 defa okunmuştur