Dörtlü savunma oynayabiliriz

'Dörtlü savunma oynayabiliriz'

Birinci Lig temsilcilerinden Gönyeli’de teknik direktör Mustafa Piro, yeni sezonda 3-5-2 sistemi ile oynamayı düşündüklerini ancak dörtlü savunmaya da geçebileceklerini söyledi. Piro, “Her sezon uyguladığımız 3-5-2 sistemini bu sezon değişti

A+A-

 

Gönyeli Teknik Direktörü Mustafa Piro, yeni sezonda oynamayı düşündüğü sistemi açıkladı:

 

“Dörtlü savunma oynayabiliriz”

 

·        Piro: “Geçen yıl gördüğümüz korkulu rüyayı yeni sezonda görmek istemiyoruz!”

 

Birinci Lig temsilcilerinden Gönyeli’de teknik direktör Mustafa Piro, yeni sezonda 3-5-2 sistemi ile oynamayı düşündüklerini ancak dörtlü savunmaya da geçebileceklerini söyledi.

Piro, “Her sezon uyguladığımız 3-5-2 sistemini bu sezon değiştirip 4’lü savunmaya geçmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

YAŞ ORTALAMASI DÜŞTÜ

Yeni sezon çalışmalarını aralıksız sürdüren Gönyeli’de yaş ortalaması düştü. Teknik patron Mustafa Piro, 27 kişilik kadroya sahip olduklarını, hafta sonuna kadar yapılacak 4 idman sonrasında bu sayının 22’ye düşeceğini belirterek, “Takımı büyük oranda gençleştirdik ve daha da gençleştirmek istiyoruz. Şu andaki yaş ortalamamız 23.8’dir. Bu ortalama daha da düşecek” dedi. 

 

NOKTA TRANSFERLER

Geçtiğimiz sezon gördükleri kötü rüyayı bu sezon görmek istemediklerini ve bunun içinde çok çalıştıklarını ifade eden Mustafa Piro şöyle devam etti:

“Hedeflediğimiz noktalara ulaşacağımıza inanıyorum. İlk iki haftalık toparlanma sürecini bitirdik. İçerisinde bulunduğumuz hafta da dört idman yaparak sezonu resmen açacağız.

Ligde iyi mücadele edip rekabet ortamı yaratmak için kanat bölgelerine nokta transferler yapacağız. Bunun yanında geçtiğimiz sezon kiralık verdiğimiz oyuncularımızın geri gelmesinin yanında iki yabancı transferi hakkımızı da en yararlı şekilde kullanıp güçleneceğiz.”

Bu haber toplam 436 defa okunmuştur