1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Denktaş'tan çözüm önerisi(!)
Denktaştan çözüm önerisi(!)

Denktaş'tan çözüm önerisi(!)

Denktaş, KKTC’nin ilelebet yaşatılacağını ve yaşatılması için yola baş koyduklarını söyledi.

A+A-

Erbakan Vakfı’nın İstanbul’da düzenlediği “Kıbrıs Fethi’nin 40. Yıl dönümü” konulu panele katılan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, KKTC’nin ilelebet yaşatılacağını ve yaşatılması için yola baş koyduklarını söyledi.

Başbakan Yardımcılığı’ndan yapılan açıklama göre, Denktaş, “Bir manga askeri çekmeye kalksak ertesi gün‘Bir manga çektiler diyorlar amma aslında çekmediler’ diyecekler. ‘Kontrol altına alınmasını istiyoruz’ diye baskı yapacaklar ve arkasındanda ‘Çözüm bulundu’ diye Orduyu Kıbrıs’tan çıkaracaklar. Sonrası mı? AB vatandaşı olan, Türkçe konuşmayı bilen Kıbrıslılar olarak Ada’dan temizlemenin önünü açacaklar. 1974’te Türkiye sayesinde yapamadıklarını, 2070’lere kadar taşıyarak gerekirse yapmaya çalışacaklar” şeklinde konuştu.

“YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ”

Denktaş, Pendik Grin Park Otel’de yer alan panelde, “Şu anda Ada’da gazilerimiz ve hiç bilmedikleri bir Ada’da şehit olan Anadolulu gençler sayesinde ve yıllarca Anadolu’ya güvenerek büyük bir mücadele veren Mücahitlerimiz, babalarımız, dedelerimiz sayesinde ne bayrağımızdan, ne kimliğimizden, dilimizden ve dinimizden kopmaksızın belli bir noktaya kadar geldik. Bundan sonra Kıbrıs davası belirsizlik içinde kalmamalı. Erbakan hocanın dediği gibi masadan kalkma cesaretini göstererek ‘Yeter artık bu belirsizlik içerisinde Kıbrıslı Türkü tutma hakkınız yoktur!’ diyen Denktaş, ‘Bu devleti daha ileriye nasıl götürebiliriz” i bütün dünyanın gözüne sokarak yolumuza devam etmeliyiz” ifadesini kullandı.

GÜREŞÇİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Panel sonunda  Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakani İstanbul Özel Bölge Hastanelerin Sponsoru olduğu İstanbul Olimpiyat Güreş Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı, Teknik Direktörü ve güreşçileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
(TAK)

Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur