1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. CTP'li gençler: Özgürlük isyanını selamlıyoruz
CTPli gençler:  Özgürlük isyanını selamlıyoruz

CTP'li gençler: Özgürlük isyanını selamlıyoruz

"Tüm dünyada ve özellikle coğrafyamızda, halkların özgürlük ve hak arayışlarının devam ettiği bugün, Nazım Hikmet'i 50. ölüm yıldönümü nedeniyle devrimci duygularımızla anıyoruz."

A+A-

CTP Gençlik Örgütü, Nazım Hikmet’in 50. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. CTP’li gençler, “Bugün Türkiye’de önce Taksim’de başlayan ve sonra tüm illere yayılan özgürlük isyanını, Nazım’ın ölüm yıldönümünde daha bir anlamlı selamlıyoruz” dedi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Tüm dünyada ve özellikle coğrafyamızda, halkların özgürlük ve hak arayışlarının devam ettiği bugün, Nazım Hikmet'i 50. ölüm yıldönümü nedeniyle devrimci duygularımızla anıyoruz.
Nazım Hikmet ile büyüyen bir nesil olarak adamıza özgürlük ve barış gelene kadar mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğimizi belirtmek isteriz. CTP'li gençler olarak, bayraklarımızı derleyip dürmedik. Saflarımızı sıklaştırdık. Kavgamız barış kavgası, özgürlük kavgası, kardeşlik kavgası, faşizme karşı hürriyet kavgasıdır!
Bu uğurda, Kıbrıs'taki ve bütün dünyadaki faşist ve diktatör yaklaşımlara karşı mücadeleye devam edeceğiz. Bugün Türkiye’de önce Taksim’de başlayan ve sonra tüm illere yayılan özgürlük isyanını, Nazım’ın ölüm yıldönümünde daha bir anlamlı selamlıyoruz. Yapılan insanlık dışı müdahaleleri affetmeyeceğimizi yineliyoruz.
Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü sol değerleri, özgürlüğü ve demokrasiyi her zaman savunacaktır.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine!

Bu haber toplam 1649 defa okunmuştur