1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cebelitarık’a Faroe desteği
Cebelitarık’a Faroe desteği

Cebelitarık’a Faroe desteği

UEFA üyesi olan, gerek kulüpsel gerekse milli takımlar bazında Avrupa’nın resmi organizasyonlarında yer alan Faroe Adaları, Cebelitarık’a üyelik konusunda destek vereceğini açıkladı

A+A-

YENİDÜZEN Spor Servisi
UEFA’nın 37’nci Olağan Kongresi 24 Mayıs’ta Londra’da düzenlenecek. Kongrenin ana gündem maddelerinin bir tanesi Cebelitarık Futbol Federasyonu’nun birliğe yaptığı üyelik başvurusu. Cebelitarık Futbol Federasyonu daha önce 2007 yılında gerçekleşen UEFA Kongresi’nde üyelik başvurusu yapmış ancak bu başvuru oybirliği ile kabul görmemişti. İspanya Futbol Federasyonu’nun kendi toprakları içerisinde yer alan Cebelitarık’ın üyeliğine karşı çıkan ülkelerin en başında gelirken, kongrenin başlamasına sayılı günler kala ilk destek de geldi.
UEFA üyesi olan, gerek kulüpsel gerekse milli takımlar bazında Avrupa’nın resmi organizasyonlarında yer alan Faroe Adaları, Cebelitarık’a üyelik konusunda destek vereceğini açıkladı. Faroe Adaları Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Virgar Hvidbro, kongrede Cebelitarık’ın UEFA’ya tam üyelik konusunda destek vereceklerini açıkladı.

Kuzey Kıbrıs yenmişti
NF-Board tarafından 2006 yılında Almanya’nın St. Pauli şehrinde düzenlenen FIFI Wild Cup turnuvasında şampiyon olan Kuzey Kıbrıs, şimdilerde UEFA’ya üyeliği söz konusu olan Cebelitarık ile yarı final karşılaşmasında mücadele etmiş ve Ali Oraloğlu ile Dylan’ın kendi kalesine attığı golle rakibini 2-0’lık skorla yenmeyi başarmıştı.

Bu haber toplam 1235 defa okunmuştur