Beşparmak: Kıbrıs Türk sporunun dışa açılan penceresi

Beşparmak: Kıbrıs Türk sporunun dışa açılan penceresi

İnanılacak gibi değil ama ülkemizden bir hentbol takımı Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde mücadele ediyor, hem de görünen o ki ilk sıralarda yer alma mücadelesi içerisinde olacaklar. Geçtiğimiz pazar gün Ankara Çankaya Belediyesi’ni UKÜ’nün

A+A-

 

 

İnanılacak gibi değil ama ülkemizden bir hentbol takımı Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde mücadele ediyor, hem de görünen o ki ilk sıralarda yer alma mücadelesi içerisinde olacaklar. Geçtiğimiz pazar gün Ankara Çankaya Belediyesi’ni UKÜ’nün salonunda konuk ettiler ve salondan galip ayrıldılar.

Üstelik de mağlup ettikleri takım geçen yılın şampiyonuydu.

Önümüzdeki yıllarda Beşparmak Hentbol Takımı’nı Avrupa Kupaları’nda mücadele ederken görmek artık hayal değil.

Devlet kanalımız BRT de maçı canlı olarak yayınladı. Bu da bir katkıdır ancak bir işi yaparken işin ciddiyetine de varmak lazım.

Kalan süreyi ve sık sık değişen maçın skorunu ekrana yansıtmak çok da zor bir iş olmasa gerek. Temenni ediyorum ki gelecek maç yayınlarında bu tip hataların farkına varıp düzeltme yoluna giderler.

Şu bir gerçektir ki Beşparmak ile birlikte Kıbrıs Türk hentbolu da artık farklı ufuklara yelken açmıştır.

Takımın başında Rüştü Şahin gibi çok değerli bir hoca var. Beşparmak hentbol takımı yanında ülke hentboluna da katkıları olacağına inanıyorum.

Ben ülkemizde hentbolun okul sporlarına girerek yaygınlaştırılmasında ve sevdirilmesinde Beşparmak’ın çok önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum.

Ülkelerin uluslararası alanda reklamını yapan ve tanıtımlarında büyük rol oynayan en önemli faktörlerden biri de bu uluslararası alanda kazandıkları sportif başarılardır. Bu bağlamda şu an ülkemizin reklamını yapan ve tanıtımımıza büyük katkı sağlayan bu takıma dört elle sarılmak ve ona gerekli maddi ve manevi desteği sağlamak lazım.

Maddi imkansızlıklar nedeni ile ilk hafta transferi gerçekleştirilemeyen Türkiye milli takım hentbolcusu Enis Kahya’nın pürüzler giderilerek hafta sonundaki maçta takımdaki yerini alması ve maçta harikalar yaratarak sayı kralı olması ne kadar isabetli bir transfer olduğunu ortaya koymuştur.

Futbolla yatıp futbolla kalktığımız, bu uğurda avuç dolusu paralar harcadığımız ülkemizde günün sonunda Avrupa kupalarında mücadele eden dünyaca ünlü kulüpleri izlemek için Güney Lefkoşa’daki GSP stadının yolunu tutuyoruz.

Futbola sponsor olan büyük firmaların ayni şekilde hentbol federasyonuna da ayni ilgiyi göstermesini bekliyorum, çünkü onların bunu fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur