1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarıyı anlattılar
Başarıyı anlattılar

Başarıyı anlattılar

Mormenekşe Başkanı Metin Menekşeli, Süper Lig’e yükselmelerinin Mormenekşe camiasını adeta ayağa kaldırdığının altını çizerken, bu saatten sonra Süper Lig’de kalıcı olmak istediklerini söyledi

A+A-

Mormenekşe başkanı Metin Menekşeli, futbolcular Mehmet Fuat ve Cemil Awwad Yenidüzen’in konuğu oldular

 

Play off’larla bir üst lige çıktıklarını ifade eden Mormenekşe’nin golcü fubolcusu Cemil Awwad, gol atmasının önemli olmadığını, önemli olanın attığı gollerle takımının Süper Lig’e yükselmiş olması olduğunu dile getirdi

Takım olarak çok çalıştıklarını belirten Mehmet Fuat, inancın getirdiği bir başarı yakaladıklarını söyledi. Fuat önümüzdeki yıl Süper Lig’de başarılı ve kalıcı olmak için çalışacaklarını belirtti

Necmi Belge


Pazar günü Düzkaya ile oynadığı play-off maçını 2-1 kazanarak, 21 yıl sonra Süper Lig’e yükselen Mormenekşe’nin efsanevi başkanı Metin Menekşeli ile bu zafere katkı koyan futbolculardan golcü Cemil Awad ve orta sahanın virtüözlerinden Mehmet Fuat ile bu zaferin öyküsünü konuştuk.

Menekşeli : “İnancımızı hiç yitirmedik”
19 yıldır, Mormenekşe başkanlığını yürüten Metin Menekşeli,  bu büyük zaferin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Menekşeli, geçtiğimiz sezon Play-off maçında Hamitköy’e  yenilmelerine rağmen, bir gün Süper Lige yükselecekleri  inacını yitirimediklerini belirtti.
Bu inançla sezona başlamalarına karşın, ligin İlk devresinde  bekledikleri  puanları almadıklarını ifade eden başkan  Menekşeli, kaliteli bir kadroları olduğu için sürekli zirveyi zorladıklarını dile getirdi. Ne var ki, ligin ilk yarısını 20 puanla altıncı sırada bitirdiklerinin altını çizen Menekşeli, ligin ikinci yarısına da iyi başlayamamalarına rağmen, inançlarını hiçbir zaman yitirmediklerinin altını çizdi.
Menekşeli devamla,  deplasmanda 2-1 kazandıkları  Ozanköy maçının çıkış maçı olduğunu ve  bu maçtan sonra zaman zaman inişli çıkışlı bir grafik çizseler de Gençler Birliği beraberliği ile Play-off’a kalmayı garantilediklerini söyledi.
G. Birliği maçını kazanmaları halinde direk olarak Süper Lig’e yükselmiş olacaklarını belirten Başkan Menekşeli bu sonuçla kaldıkları Play-off’ta yine Ozanköy ile karşılaştıklarını ve bu maçı  4-0 geçerek, altı puanla liderliklerini devam ettirdiklerini anımsattı.

“Süper Lig’de kalıcı olmak istiyoruz”
Bu maçın ardından G. Birliği’ni 3-0 yenerek, kritik Düzkaya maçına çıktıklarını ifade eden Menekşeli,   Süper Lig’e yükselme inancı ile çıktıkları bu maçta 1-0 geriye düşmelerin rağmen, 2-1 kazanarak  21 yıl sonra Süper Lige yükseldiklerini belirtti.
Başkan Menekşeli, Süper Lig’e yükselmelerinin  Mormenekşe camiasını adeta ayağa kaldırdığının altını çizerken, bu saatten sonra Süper Lig’de kalıcı olmak istediklerini ve herkesin  Mormenekşe’yi  izlemeye devam etmesini istediğini sözlerine ekledi.

Awwad: “Başarının keyfini yaşıyoruz”
Attığı gollerle, Mormenekşe’nin Süper Lig’e yükselmesinde en önemli rol oynayan golcü futbolcu Cemil Awwad, Süper Lig’e yükselmiş olmanın büyük keyfini yaşadıklarını söyledi.
Bu noktaya kolay kolay gelmediklerini ifade eden Cemil,  Mormenkşe olarak geçtiğimiz sezon yine Play off’ların son maçında bir üst lige çıkmayı başaramadıklarını, ancak yeni sezonda hocaları ve takım arkadaşları ile olarak iyi çalıştıklarını, bir üst lige çıkmak için ellerinden geleni yaptıklarının altını çizdi.
Cemil, bu süreç içerisinde inişli çıkışlı zamanlar geçirselerde umutlarını hiç kaybetmedikleri belirtti.
Sonunda Play off’larla bir üst ige çıkarak bu inancı ıspatlamış olduklarını ifade eden Cemil, gol atmasının önemli olmadığını, önemli olanın attığı gollerle takımının Süper Lig’e yükselmiş olması olduğunu dile getirdi.

“Başarıyı taraftarlara armağan ediyorum”
Normal sezonda 17 gol attığını,  Play off’larda 5 tane daha olmak üzere 22 gol kaydettiğini belirten Cemil, Mormenekşe’den ayrılma gibi bir niyeti olmadığını açıkladı. Bu büyük yarışta kendilerini  gönülden destekleyen tüm taraftarlara  teşekkür ettiğini ifade eden Cemil,  başarıyı onlara armağan ettiğini vurguladı. Cemil son olarak, bu başarıdan dolayı başkan, yönetici ve tüm futbolcu arkadaşlarını  gönülden  kutladığını sözlerine ekledi.

Fuat: “İnancın getirdiği bir başarı yakaladık”
Mormenekşe’nin deneyimli futbolcusu Mehmet Fuat, kendisi açısından iyi bir sezon geçirmediğini, birçok sakatlıktan dolayı 10 maçta görev alamadığını belirtirken, kendi deyimiyle takıma doğru dürüst yararlı olamadığını söyledi.
Son olarak Play-off’taki 3 maçta forma şansı bulduğunu, takım olarak çok çalıştıklarını belirten Mehmet Fuat, takım olarak inancın getirdiği bir başarı yakaladıklarını söyledi.
Teknik heyet, yönetim ve futbolcular olarak kenetlendiklerini söyleyen deneyimli futbolcu geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkmayı son anda kaybettiklerini ancak bunu bu yıl başardıklarını dile getirdi. Önümüzdeki yıl futbol oynamaya devam edeceğini söyleyen Fuat, takım olarak başarılı ve ligde kalıcı olabilmek için çalışacaklarını belirtti

“Şerifoğlu’nun yeri benim için farklı”
Mehmet Fuat sözlerinin sonunda teknik direktörleri Eralp Şerifoğlu’nun kendisi için yerinin ayrı olduğunu dile getirdi. Dumlupınar, Mağusa Türk Gücü, Türkmenköy ve son olarak Mormenekşe’de birlikte çalıştıklarını, 16-17 yıl önce Dumlupınar’ın yıldız takımında başlayan birlikteliklerine değinden Mehmet Fuat “Şerifoğlu’nun yeri benim için farklıdır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu haber toplam 1397 defa okunmuştur