Asfalt ağlayacak

Asfalt ağlayacak

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen KKTC 2011 Ralli Şampiyonası 5’inci ayağının adı belirlendi. Yarış, Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint adı altında gerçekleşecek. Sezonun ilk “asfalt rallisi” olma öz

A+A-

Dünya Oto Mercedes Benz Rallisi, KKTC Şampiyonası’na 0,5 katsayı ile puan verecek. Bir bölümü akşamüstü ve bir bölümü gece olmak üzere iki bölümden oluşacak. 

 

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen KKTC 2011 Ralli Şampiyonası 5’inci ayağının adı belirlendi. Yarış, Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint adı altında gerçekleşecek.

Sezonun ilk “asfalt rallisi” olma özelliğini taşıyan ralli, 6 Ağustos Cumartesi günü start alacak.

Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint yarışının startı, açılışı yapılacak olan bakanlık ışıkları yanındaki yeni binasının önünden verilecek.

Mercedes Benz klasik araçları ve yaklaşık 40 tane Subaru araç da öncü araç olarak görev yapacak.

 

0.5 PUAN VERECEK

 

Dünya Oto Mercedes Benz Rallisi, KKTC Şampiyonası’na 0,5 katsayı ile puan verecek ralli, bir bölüm akşamüstü ve bir bölümü gece olmak üzere iki bölümden oluşacak.

Projektör ve asfalt yarışın en belirgin özelliği olacak.

Kuralları ile de ilk olma niteliğini elinde bulunduran rallinin özel etabı Kermiya Sehit Arsaları Bölgesi’nde yer alacak.

Yarısı izlemek isteyen seyircilerin özellikle kalın yol diye adlandırılan bölgenin son kısmındaki çembere gitmeleri tavsiye ediliyor.
Asfalt, bu kez Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint yarışı ile ağlayacak.

 

FİNLANDİYA RALLİSİNDE SON GÜN

 

Finlandiya Grand Prix’si olarak ta bilinen ve on binlerce insanın parti atmosferine benzer şekilde tribünleşerek seyrettiği toprak etaplarıyla ünlü Finlandiya Rallisi, bugün 61’inci kez Jyvaskyla’da gerçekleştirilecek.

Uzun ve hızlı düzlükleri, sık ağaçlıklı yapısı, çok sayıda tümsekleri ile Dünya Ralli Şampiyonası’nın en ünlü rallilerinden biri olan Finlandiya Rallisi’nde kazanmak için sürücülere bol ‘CESARET’ gerekiyor!

7 kez bu ralliyi kazanan efsane Finli rallici Marcus Gronholm, “bu yarışı kazanmak cesaret gerektirir” derken, “kör bir tümsekten zıpladıktan sonra

arabanın nerede yol üstünde duracağını size söyleyecek olan ko-pilottur. Bu yüzden mükemmel olmak zorunda olan ko-pilotlara da maksimum güven ve inanç gerekir” diye de ekliyor.

7 Kez dünya şampiyonu Fransız rallici Sebastien Loeb ise Finlandiya’yı bir kez,  2008’de kazandı. O yıl, Hirvonen’i yenmek için büyük riskler almış olduğunu da itiraf etti.

Neste Oil Rally Finland, geçen yıl ilk kez denenen ve başarılı olan kompakt

formatıyla yeniden sahne alacak. Perşembe günü saat 16’da start aldıktan sonra toplam 39 km’lik 3 özel etap geçilecek. Cuma günü 8 özel etaptan sonra ralli bugün 11 özel etap ardından sona erecek.

 

Bu haber toplam 609 defa okunmuştur