1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRK-SEN ASGARİ ÜCRETİ SORDU
Aqua Life temiz çıktı

Aqua Life temiz çıktı

Sağlık Bakanlığı, Aqua Life Ambalajlı Su Ürünleri tesisini yeniden denetledi ve sağlığa aykırı bir durum saptanmadığını açıkladı

A+A-

 

Sağlık Bakanlığı, geçen hafta, 19 litrelik damacana sularında yüksek oranda mikrobiyolojik kirlilik saptanan ve üretimi geçici olarak durdurulan ve para cezası kesilen Aqua Life Ambalajlı Su Ürünleri tesisini yeniden denetledi ve sağlığa aykırı bir durum saptanmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ilgili mühendisler tarafından, söz konusu tesise yeniden denetim gerçekleştirildiği ve tetkikler yapılmak üzere su numuneleri alındığı ifade edilerek, “Su numunelerine yapılan tetkiklerden çıkan sonuçlar doğrultusunda Aqua Life marka ambalajlı su ürünlerinde mikrobiyolojik açıdan herhangi bir kirliliğe rastlanmadı” denildi.

“Son yapılan tetkiklerin sonuçlarına göre, Aqua Life marka ambalajlanmış su ürünlerinin sağlığa uygun olduğu tespit edilmiştir. Su tüketicileri söz konusu firmanın ürünlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirler” diye devam edilen açıklamada, üretimi geçici olarak durdurulan ve kapatılan tesisin yeniden hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı için halkın sağlığının her şeyden önde gelmekte olduğunun da belirtildiği açıklamada, gerek su gerek ise gıda denetimlerinin aralıksız devam ettiğinin altı çizildi.

 

 

 

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur