1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 3 yılda 19 kez su bastı!
3 yılda 19 kez su bastı!

3 yılda 19 kez su bastı!

Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Doktoroğlu Konfeksiyon son üç yılda 19 kez su baskını yaşadı, milyon dolarlık zarara uğradı. Mağaza sahibi Hüseyin Doktoroğlu, yetkililere isyan etti

A+A-

 

3 YILDA 19 BASKIN… Doktoroğlu: “Üç yıl içerisinde 19 kez su baskını yaşadık ve yetkililer köklü bir çözüm bulmadı. Sorun bitsin diye binanın önüne açılan 2 bin 700 metrelik su kanalı açtılar ancak geçen günkü yağmurda kanal sular altında kaldı”

SÖZLER TUTULMADI… “Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, ilgili Bakanlıklara ve Meclis’teki diğer siyasal partilerle durumla ilgili şikayette bulundum ancak hiçbir cevap alamadım. Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana mallarda zarar ziyan tespiti yapacaktı o da sözünü tutmadı”

MİLYON DOLARLIK ZARAR… “Sanayi Bölgesi’nde bulunduğum alan açısından zararlı bölge olarak görüldüğü için sigorta şirketleri mağazamı sigortalamadı. Milyon doların üzerinde zararım var ancak bana bu son 3 yılda toplam 77 bin TL kusur ödediler”

EROĞLU SÖZÜNÜ TUTMADI… “Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile iki kez görüştüm. Kendisine ‘Derviş Bey siz bu toplumun başısınız. Eğer siz de % 100 haklı gördüğünüz bir iş adamının hakkını veremiyorsanız, görüşme masasına oturup bu toplumun hakkını nasıl vereceksiniz’ dedim. Her türlü yardımı yapacağını söyledi ama ondan sonra kendi de verdiği vaatleri unuttu”

KONU MAHKEMEDE… “Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Lefkoşa Türk Belediyesi hakkında dava açtım. Sanayi Dairesi, binanın Sanayi Bölgesi’nde olsa da Türk koçanlı mal olduğu için kendilerini bağlamadığını söyledi. Onların hatası beni mahvetti, bu zihniyetle ben oturup nasıl tartışayım”


Didem Menteş’in haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de ve YENİDÜZEN e gazetede

Bu haber toplam 1367 defa okunmuştur