2 KIBRISLI TÜRK TUTUKLANDI

2 KIBRISLI TÜRK TUTUKLANDI

Güney Kıbrıs'ta, 34 ve 30 yaşındaki iki Kıbrıslı Türk'ün Polis tarafından tutuklandıkları belirtildi

A+A-

Güney Kıbrıs’ta, 34 ve 30 yaşındaki iki Kıbrıslı Türk’ün Polis tarafından tutuklandıkları belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, “Tabanca Satışından Önce Yakalandılar” başlıklı haberinde, Rum Polisinin Limasol’da yaşanan bir olayda 34 ve 30 yaşlarında iki Kıbrıslı Türk’ü yakaladığını yazdı ancak haberde söz konusu şahısların isimlerine yer vermedi.

Rum polisinin geçtiğimiz Cuma akşamı, Limasol’a bağlı Amathunda bölgesinde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı gerçekleşeceğine dair bir ihbar aldığını yazan gazete, gerçekleştirilen operasyon sırasında 34 yaşındaki Kıbrıslı Türk’ün polislerin elinden kaçmaya çalıştığını; kaçarken de yere bir takım şeyler fırlattığını kaydetti.

Çevrede yapılan aramalar sonucunda, Avusturya menşeli “clok” bir tabanca, 15 mermi ve bir cep telefonu bulunduğunu ifade eden gazete, Güzelyurt’ta ikamet ettiğini belirttiği 34 yaşındaki Kıbrıslı Türk’ün; çevrede bulunan eşyaların kendisine ait olduğunu itiraf ettiğini ekledi.

34 yaşındaki şahsın, tabanca ve mermileri Limasol’daki Kıbrıs Türk mahallesinde oturan 30 yaşındaki başka bir Kıbrıslı Türk’e teslim edeceğini söylediğini ifade eden gazete, yakalanarak Limasol Kaza Mahkemesine sevk edilen iki Kıbrıslı Türk’ün sekiz gün gözaltında kalmasına karar verildiğini bildirdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 572 defa okunmuştur