1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 2 hasta daha taburcu oluyor
2 hasta daha taburcu oluyor

2 hasta daha taburcu oluyor

Dizdarlı, Mers şüphesiyle hastanede bulunan hastalar hakkında açıklamalarda bulundu.

A+A-

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Dizdarlı, Mers şüphesiyle hastaneye yatırılan hastaların 2 tanesinin daha yapılan tedavilere cevap verdiğini, bu hastaların taburcu edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Dizdarlı, Mers şüphesiyle hastanede bulunan hastalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Dr. Bülent Dizdarlı, Perşembe gecesi ülkeye gelen uçakta bulunan Hacılardan 1 kişi hariç tümüne ulaşıldığını ve sağlık durumlarında şüphe duyulanların hastaneye yatırıldığını anımsattı.

Söz konusu hacılardan bir hastanın kalp ve solunum yetmezliği sonucu kaybedildiğini hatırlatan Dizdarlı, dünden beri yatan hastalardan 2 tanesinin daha yapılan tedavilere cevap verip, sabah vizitesinde gözlendiğini ve hekimler tarafından taburcu edilmelerine karar verildiğini kaydetti.

Kalan altı hastanın durumlarının iyi olup, muhtemelen bu akşam üzeri veya yarın öğlen taburcu edilmesisin planlandığını belirten Dr. Bülent Dizdarlı, “Söz konusu kişilerin tahlil sonuçları henüz gelmemesine rağmen genel sağlık durumlarının düzelmesi, solunum sıkıntısı, öksürük ve ateş yüksekliklerinin olmaması üzerine tetkik sonuçları gelene kadar evlerinde bir süre istirahat etmeleri ve izole kalmaları tavsiye olunarak taburcu edilmişlerdir” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur