1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Zanlının tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı
Zanlının tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Zanlının tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Hamitköy’de yaşandığı iddia edilen küçük çocuğa istismar soruşturması tamamlanmadı. Zanlı F.A.’nın tutukluluk süresi uzatıldı.

A+A-

Hamitköy’deki evinde Eylül- Kasım ayları içerisinde 10 yaşındaki kız çocuğuna ‘cinsel saldırı’ ve ‘istismarda’ bulunduğu iddia edilen F.A., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şubede görev yapan polis memuru Okan Özkoçak olayla ilgili bulguları anımsattı.

Özkoçak, zanlının "Çocuğun Cinsel İstismarı ve Cinsel Saldırı” meselelerinden methaldar olduğunu olayın Eylül - Kasım 2020 tarihleri arasında Hamitköy’de kendi evinde yaşandığını kaydetti.

 

Polis: “Eşinin iddiaları araştırlacak”

Polis memuru Okan Özkoçak, olayın 13 Kasım 2020 tarihinde polise rapor edilmesi üzerine tahkikat başlatıldığını dile getirerek, zanlının tutukluluk süresince eşinin bir takım ciddi iddialarda bulunması üzerine cep telefonunun incelemeye alındığını mahkemeye aktardı. Özkoçak, mesele ile ilgili olarak başlatılan tahkikatın devam ettiğini ve söz konusu olayın hassas bir nitelik taşıdığını, alınacak birçok ifadenin ve incelenecek cep telefonlarının bulunduğunu vurguladı.

Zanlının serbest kalması halinde yapılacak olan tahkikata ve alınacak olan ifadelere etki etme olasılığının bulunduğuna dikkat çeken Özkoçak, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 6 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı avukatı süreye itirazda bulunmazken bazı iddialarda bulunarak, müştekinin dedesinin başka bir meselede çocuk istismarı suçundan methaldar olduğunu, aile içerisinde cinsel konuların konuşulduğunu bu yüzden çocuğun psikolojik olarak bir travma yaşıyor olabileceği iddialarını yineledi.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 6 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2169 defa okunmuştur
Etiketler :