1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yurttaşlık mesaisi tam gaz!
Yurttaşlık mesaisi tam gaz!

Yurttaşlık mesaisi tam gaz!

Seçim yasaklarına sayılı gün kalması ile birlikte “yurttaşlıklar”, hız kesmeden dağıtılmaya devam ediyor. Zaman zaman gergin anların da yaşandığı Muhaceret Dairesi’nde işlemler, dün itibarı ile polis denetiminde sürdürüldü.

A+A-

Tanju KONURALP


İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, Muhaceret Dairesi önündeki yurttaşlık kuyruğu, her geçen gün artıyor. Seçim yasaklarına sayılı gün kalması ile birlikte yurttaşlıklar, hız kesmeden dağıtılmaya devam ediyor. Zaman zaman gergin anların da yaşandığı Muhaceret Dairesi’nde işlemler, dün itibarı ile polis denetiminde sürdürüldü.
Muhaceret Dairesi önünde bekleyen kalabalık, uzun bekleyişler nedeni ile zaman zaman gerilirken, sabahın dördünden itibaren burada beklediğini belirten kişiler, işlemlerin yavaş yürütüldüğünden şikayet ediyor.  Sıra numarası veren makinelerin bozuk oluşu nedeni ile oluşturulan bir liste, sırada bekleyen bir kişi tarafından tutuluyor ve işlem sıralarını bu kişi belirliyor.

“Hakkı olmayanlar alıyor”
Sabahın erken saatlerinden itibaren, yurttaşlık kuyruğunda bekleyen kişilerin birçoğu, uzun yıllardır ülkede çalıştıklarını ve mühürlerinin tam olduğunu vurgularken, bunca yıldır neden yurttaşlık alamadıklarını ve şimdi verilmeye başlandığını sorguluyor. Öte yandan, hak sahibi olmayan kişilerin de başvuruda bulunduğunu dile getiren bazı kişiler de, hükümete eleştiride bulunuyor.

Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur