1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yine uyuşturucu
Yine uyuşturucu

Yine uyuşturucu

19 Mart günü Taşkınköy'de bulunan bir oto park içerisinde yapılan operasyonda 10 gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirilirken, Filistin uyruklu 2 kişi şüpheli olarak gözaltına alındı

A+A-

 

Didem MENTEŞ


Narkotik polisi uyuşturucu tacirlerini yakalamaya devam ediyor. 19 Mart günü Taşkınköy'de bulunan bir oto park içerisinde yapılan operasyonda 10 gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirilirken, Filistin uyruklu 2 kişi şüpheli olarak gözaltına alındı. Muhammed Abugasem ile Kaied Hammuoud adlı zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit, huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Cemaliye Usanmaz ve zanlılar mahkemede hazır bulundu. Usanmaz, meselenin tahkikat memuru Turan Dağaşan'ı mahkemeye tanık olarak dinletti.

10 gram Bonzai
Polis memuru Dağaşan, 19 Mart 2013 tarihinde Taşkınköy'de bir oto parkta yapılan operasyonda zanlı Abugasem'in tasarrufunda 3 paket kapalı, 1 pakette açık şekilde Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirtti. Yapılan ileri soruşturmada zanlı Abugasem'in söz konusu uyuşturucu maddeyi 10 gram olarak zanlı Hammuoud'dan aldığının tespit edildiğini söyleyen Turan Dağaşan, zanlı Hammoud'un Lefkoşa'da tespit edilerek tutuklandığını, zanlının söz konusu maddeyi Güney Kıbrıs'tan 20 gram olarak getirdiğinin tespit edildiğini aktardı.
Dağaşan, zanlıların meseleyle gönüllü ifade vererek, suçlarını kabul ettiğini belirterek, soruşturmanın kapsamlı bir şekilde devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğu gerekçesiyle zanlıların 5 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

5 gün tutukluluk
Zanlıların avukatı tutukluluk süresine itiraz etmezken, Yargıç Hale A. Raşit de, polis memurunun şahadetini dikkate alarak, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 2157 defa okunmuştur