Yine kaçak göçmen dalgası

Yine kaçak göçmen dalgası

Gazimağusa’da onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ ye giriş yapan aralarında 14 ve 16 yaşında iki kardeşin de bulunduğu 7 Suriyeli kaçak göçmen ve Suriyelilerin KKTC’ ye yasa dışı yollardan giriş yapmalarına yardımcı olan Yünsal Gün

A+A-

Yine kaçak göçmen dalgası

 

·        Gazimağusa’ da onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapan 7 Suriyeli kaçak göçmen ve Suriyelilere yardımcı olan 3 kişi tutuklandı.

 

Gazimağusa’da onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ ye giriş yapan aralarında 14 ve 16 yaşında iki kardeşin de bulunduğu 7 Suriyeli kaçak göçmen ve Suriyelilerin KKTC’ ye yasa dışı yollardan giriş yapmalarına yardımcı olan Yünsal Günsev (37), Vehbi Deveciler (27) ve Sevda Günsev (38) gözaltına alındılar.

Suriyelilerin önceki gün Tatlısu plajının doğusundan ülkeye giriş yaptıkları öğrenilirken polisin de aynı gün 21.00 sıralarında Gazimağusa’da gerçekleştirdiği operasyonla tüm zanlıların suçüstü yakaladığı kaydedildi. Ülkelerinde son bir umutla ayrılan kaçak göçmenlerin eğer yakalanmasalardı Kıbrıs’ın güneyi geçecekleri de belirtildi.

Gazimağusa Adli Şube ekiplerinin Yünsal Günsev ve Vehbi Deveciler’ e yaptığı sorgulamada da suçlarını kabul ettikleri açıklandı.  Gazimağusa’da dün sabah mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine soruşturma maksatlı 1 günlük tutukluk emri alındı.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Bu haber toplam 1263 defa okunmuştur