Yiğitcan, Avrupa sekizincisi

Yiğitcan, Avrupa sekizincisi

Estonya’da gerçekleşmekte olan “Avrupa Gençler Şampiyonası”nda mücadele eden başarılı atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu, 100 metrede final koşarak sekizinci olabildi. Türkiye Milli Takımı adına Estonya’da yarışan Yiğitcan, dün 100 metr

A+A-

Yiğitcan, Avrupa sekizincisi

 

·        Türkiye Milli Takımı adına Estonya’da yarışan Yiğitcan, dün 100 metre finalinde önceki gün koştuğu 10.71’lik derecesinden daha iyi bir derece yapamadı ve 10.80’lik derecesiyle Avrupa sekizincisi oldu

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Estonya’da gerçekleşmekte olan “Avrupa Gençler Şampiyonası”nda mücadele eden başarılı atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu, 100 metrede final koşarak sekizinci olabildi.

Türkiye Milli Takımı adına Estonya’da yarışan Yiğitcan, dün 100 metre finalinde önceki gün koştuğu 10.71’lik derecesinden daha iyi bir derece yapamadı ve 10.80’lik derecesiyle Avrupa sekizincisi oldu.

Şampiyonluğu 10.07 ile Fransız atletin aldığı 100 metrede atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu, Avrupa’nın en hızlı sekiz atletin arasında yer alması gururlandırdı.

Estonya’da bulunan Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç Yiğitcan’la gurur duyduklarını ifade ederek sonuçta Yiğitcan’ın finalde koşması tarihimizde ilk kez olduğunu hatırlattı.

Doğaç, “Yiğitcan’ın final koşması büyük bir olay. Avrupa’nın en hızlı sekiz atletten biri Kıbrıslı Türk’tür” şeklinde duygularını ifade etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 794 defa okunmuştur