1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Yetki karmaşası kaosa döndü”
“Yetki karmaşası kaosa döndü”

“Yetki karmaşası kaosa döndü”

Varılan anlaşmaya rağmen bu gün taraflar, birbirlerinin parayı ödememesi nedeni ile yapılan anlaşmanın dışında kalmış durumda…

A+A-

 

Girne’de bulunan tarihi Yat Limanı ile ilgili geçtiğimiz günlerde basında yer alan ve limandaki arıtma sisteminin elektriğinin kesilmesi ile ortaya çıkan lağım sorunu geçici olarak giderilmiş durumda.

Konunun yıllardır ödenmeyen yaklaşık 140 Bin TL değerindeki elektrik borcundan kaynaklanması üzerine Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Girne Belediyesi bir anlaşma içerisine girerek, borçların kapatılması yönünde bir plan hazırladı.

Buna göre borcun 115 Bin TL’si Girne Belediyesi, 25 Bin TL’si ise Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı tarafından karşılanacak. Ancak varılan anlaşmaya rağmen bu gün taraflar, birbirlerinin parayı ödememesi nedeni ile yapılan anlaşmanın dışında kalmış durumda…

Konu ile ilgili YENİDÜZEN, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu ile görüştü. İki tarafta konu ile ilgili sıkıntılarını dile getirirken, konunun çözümünün hazır olduğu konusunda hemfikir olduklarını dile getirdi.

Tanju Konuralp’in haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur