1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yeşil Barış Hareketi Kısa Film Yarışması düzenliyor
Yeşil Barış Hareketi Kısa Film Yarışması düzenliyor

Yeşil Barış Hareketi Kısa Film Yarışması düzenliyor

İlk kez düzenlenecek olan kısa film yarışmasının amacı, özelde Kıbrıs ve genelde ise dünyada görülen çevre sorunlarına dikkat çekmek olarak belirtildi.

A+A-Tanju KONURALP


Yeşil Barış hareketi, bu yıl ilkini gerçekleştireceği 1. Kısa Film Yarışması ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları’nda (KTMMO) gerçekleştirilen basın toplantısında, Yeşil Barış Hareketi (YBH) Başkanı Doğan Sahir, Genel Sekreter Tayfun Çağra, Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Salkım ve Kurucu Üye Ertaç Hazer; yarışma ile ilgili açıklamada bulundu.
Çevre sorunlarına dikkat çekmek
İlk kez düzenlenecek olan kısa film yarışmasının amacı, özelde Kıbrıs ve genelde ise dünyada görülen çevre sorunlarına dikkat çekmek olarak belirtildi. Çevrenin insan için önemini vurgulayıcı mesajlar vermek ve çevre konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen yarışmaya katılanlar, ‘çevre’ konulu filmleriyle ödüllere aday olacaklar. Birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra; Jüri Özel Ödülü, Başarı Ödüllerinin verileceği yarışmaya katılanlar için birer katılım belgesi de verilecek.
7 kişilik jüri değerlendirecek
Katılımcıların eserlerini yedi kişiden oluşan jüri değerlendirecek. Derviş Zaim (Yönetmen), Doç.Dr. Ümit İnatçı (Ressam), Ertaç Hazer (Tiyatro Oyuncusu), Tayfun Çağra (Gazeteci), Nilden Bektaş (Çevre Mühendisleri Odası Başkanı), Ogün Erciyas (TV Program Yapımcısı) ve Yeliz Şükrü (Program Yapımcısı)’den oluşan jüri; eserleri 20 Mayıs 2013 tarihinde değerlendirmeye alacak.
Son başvuru 10 Mayıs 2013
Yarışmaya katılacak olan eserler için son başvuru tarihi 10 Mayıs 2013 olarak açıklandı. Başvuruda bulunmak isteyen katılımcılar eserlerini, United Media Tesisleri veya KT Devlet Tiyatroları’na teslim edebilecekler. 5 Haziran Pazar günü saat 19.00’da, Atatürk Kültür Merkezinde sonuçları açıklanacak olan yarışma ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler; dogan_sahir@yahoo.com veya info@tayfuncagra.com adreslerine ulaşabilecekler. Yarışma katılım formu için ise yarışmacılar, http://www.facebook.com/groups/51585678216/files adresine başvurabilecekler.

 

 

 

Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur