1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. YARGIÇLAR YEMİN ETTİ
YARGIÇLAR YEMİN ETTİ

YARGIÇLAR YEMİN ETTİ

Yüksek Adliye Kurulu huzurunda, Yüksek Adliye Kurulu toplantı salonunda yer alan yemin töreninde terfi alan yargıçların özgeçmişlerinin okunmasının ardından Yüksek Mahkeme Başkanı Şafak Öneri tarafından terfi alanlara cübbeleri giydirildi.

A+A-

Yüksek Adliye Kurulu kararıyla Kaza Mahkemesi Başkanlığı’na terfi eden Bertan Özerdağ ve Talat Usar, Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıçlığı’na terfi eden Füsun Cemaller ve Fadıl Aksun ile Yargıçlığa atanan Rauf Kürşad ve Mesut Mesutoğlu, bugün düzenlenen törenle yemin etti.

Yüksek Adliye Kurulu huzurunda, Yüksek Adliye Kurulu toplantı salonunda yer alan yemin töreninde terfi alan yargıçların özgeçmişlerinin okunmasının ardından Yüksek Mahkeme Başkanı Şafak Öneri tarafından terfi alanlara cübbeleri giydirildi.

Yüksek Mahkeme Başkanı Şafak Öneri, yeni yapılan atamaların ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Atamalar yarından itibaren geçerli olacak.

Yine yarından geçerli olmak üzere Yüksek Mahkeme Yargıçlığı’na atanan Kaza Mahkemesi Başkanı Gülden Çiftçioğlu ve Kaza Mahkemesi Başkanı Tanju Öncül ise Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun huzurunda 12 Eylül’de yemin etmişti.

Bugün yemin eden yargıçların özgeçmişleri şöyle:

BERTAN ÖZERDAĞ

Bertan Özerdağ, 24 Mayıs 1974 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1996’da mezun oldu. 1998 yılında İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde Avrupa Birliği ve Uluslararası Ticaret Hukuku bölümünde master yaptı.

Avukatlık stajını tamamlayarak 5 Ekim 2000 tarihinde avukatlık kaydını yaptırdı. 1 Haziran 2006 tarihinde Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’na, 1 Ekim 2010 tarihinde Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıçlığı’na atandı ve sırasıyla Lefkoşa ve Gazimağusa Kaza Mahkemelerinde görev yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Bertan Özerdağ, İngilizce biliyor.

TALAT USAR

Talat Usar, 24 Ağustos 1977’de Lefkoşa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra staj süresinin ardından 2 Şubat 2001 yılında avukat olarak kaydını yaptırdı.

13 Şubat 2006 tarihinde Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’na, 1 Ekim 2010 tarihinde Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıçlığı’na atandı ve sırasıyla Lefkoşa, Girne ve Lefke’de oturum yapan Güzelyurt Kaza Mahkemelerinde görev yaptı.

Talat Usar, evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce biliyor.

FÜSUN CEMALLER

Füsun Cemaller, 30 Mayıs 1979’da Lefkoşa’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Hukuk eğitimi aldıktan sonra staj süresinin ardından 3 Aralık 2002’de avukatlık kaydını yaptırdı.

2 Temmuz 2007 tarihinde Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’na atandı ve sırasıyla Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne Ağır Ceza Mahkemelerinde, Lefkoşa ve Lefke’de oturum yapan Güzelyurt Kaza Mahkemelerinde görev yaptı.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Füsun Cemaller İngilizce biliyor.

FADIL AKSUN

Fadıl Aksun, 9 Eylül 1980 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi’nden 2002 yılında mezun oldu.

Oxford Brooks University’de Uluslararası Hukuk alanında lisansüstü eğitiminin ve staj süresinin ardından 27 Eylül 2004’te avukatlık kaydını yaptıran Fadıl Aksun, 2 Ocak 2009 tarihinde Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’na atandı ve sırasıyla Gazimağusa ve Lefkoşa Kaza Mahkemelerinde görev yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Fadıl Aksun İngilizce biliyor.

RAUF KÜRŞAD

Rauf Kürşad, 25 Haziran 1981 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. Lise öğrenimini Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. Avukatlık stajının ardından 26 Mayıs 2006’da avukatlar siciline kaydoldu ve Aralık 2007’den itibaren mesleğini icra etmeye başladı.

Evli ve bir çocuk babası olan Rauf Kürşad İngilizce biliyor.

MESUT MESUTOĞLU

Mesut Mesutoğlu, 2 Ekim 1984’te Lefkoşa’da doğdu. Lise öğrenimini Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde tamamladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu ve University of Wales Swansea’da master yaptı. Avukatlık stajının ardından 2 Ocak 2008’de avukatlar siciline kaydolarak mesleğini icra etmeye başladı.

Lefkoşa Mahalli Barosunda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. İngilizce biliyor.

Bu haber toplam 2184 defa okunmuştur