1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yakın Doğu şampiyon unvanı ile döndü
Yakın Doğu şampiyon unvanı ile döndü

Yakın Doğu şampiyon unvanı ile döndü

Yakın Doğu Koleji Atletizm takımı kazandıkları kupa ve madalyalarıyla basın mensuplarına poz vererek şampiyonluğu aileleri ve yakınlarıyla beraber doyasıya kutladı.

A+A-

Kayseri’de düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda mücadele eden Yakın Doğu Koleji Atletizm Takımı şampiyon olarak tamamladığı organizasyondan sonra yurda döndü. Yakın Doğu Koleji Atletizm Takımı Ercan Havaalanı’nda coşkulu bir kutlamayla karşılandı.

10 sporcu ve öğretmenlerden oluşan şampiyon takımı, Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan, KKTC Atletizm Federasyonu yetkilileri Yakın Doğu Üniversitesi akademik personelden bazıları, Yakın Doğu Üniversitesi Galatasaraylılar Derneği Üyeleri, sporcu aileleri ve yakınları tarafından karşılandı.
Çiçeklerle karşılanan Yakın Doğu Koleji Atletizm takımına bir sürpriz de Yakın Doğu Üniversitesi Folklör Ekibi’nden geldi. KKTC Ercan Havaalanı Önü’nde çeşitli halk oyunları sahnelendi.
Yakın Doğu Koleji Atletizm takımı kazandıkları kupa ve madalyalarıyla basın mensuplarına poz vererek şampiyonluğu aileleri ve yakınlarıyla beraber doyasıya kutladı.
Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan, şampiyonluk nedeni ile oldukça mutlu olduğunu belirtirken,
şampiyonluğun sırrını birlikte çalışmanın verdiği ekip ruhuna bağladı ve geçen sene ikinci olduklarını bu sene çıtayı yükseltip şampiyon olduklarını kaydetti.
Yakın Doğu Koleji Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Hüseyin Reis ise ekibin içerisinde kafile başkanı olarak yer aldığını başarıda büyük payın hocalara ait olduğunu söyledi. Reis, “ikinci olduğumuzda Mütevelli Heyeti Başkanımız Yrd. Doç. İrfan S.Günsel’e söz vermiştik. Verdiğimiz sözü tuttuk, çok gururluyuz.” diye konuştu. Reis, şampiyonlukta emeği geçen herkesi tebrik ederken, Türkiye şampiyonluğunun haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.
Yakın Doğu Koleji Atletizm Antrenörü Nihazi Serhaner ise 70 milyonun arasında Yakın Doğu Üniversitesi’nin bayrağını dalgalandırmanın son derece mutluluk verici olduğunu kaydetti.
Yakın Doğu Koleji Atletizm Takımı olarak 4 senedir çalıştıklarını ve son iki senedir ikinci olduklarını ifade eden Serhaner, birçok engele rağmen büyük uğraşlar sonucunda şampiyon olmayı başardıklarını belirtti.
Yakın Doğu Koleji Atletizm Takımı antrenörlerinden Özgür Kıralp ise emeği geçen herkesi tebrik ederken, “Gerçekten çok büyük bir başarı elde ettik. Mutluluk ve gurur verici bir durum” İfadelerini kullandı.
Yapılan kutlama töreninin ardından sporcular aileleriyle birlikte konvoy oluşturarak KKTC Ercan Havaalanı’ndan evlerine doğru ayrıldı.

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur