1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yağışlar sürecek
Yağışlar sürecek

Yağışlar sürecek

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde periyodun ilk günlerinde 23 – 26 derece, diğer günlerde ise 28 – 31 derece dolayında seyredecek.

A+A-

Yağmurlu hava Perşembe gününe kadar devam edecek. Hava sıcaklığı Perşembe gününden itibaren tedricen artacak.

Meteoroloji Dairesi’nin 14 – 20 Mayıs tarihlerini kapsayan raporuna göre, KKTC söz konusu dönemde alçak basınç sistemi ile periyodun ilk günleri üst atmosferdeki serin ve nemli, diğer günlerde ise ılık hava kütlelerinin etkisi altında kalacak.

Buna göre, yarın parçalı ve çok bulutlu,yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu; Çarşamba günü parçalı ve çok bulutlu,yer yer sağanak yağmurlu;  Perşembe günü az bulutlu, öğle saatleri parçalı bulutlu; Cuma günü açık ve az bulutlu; Cumartesi günü az bulutlu, öğle saatleri parçalı bulutlu; Pazar  ve Pazartesi günleri açık ve az bulutlu geçecek.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde periyodun ilk günlerinde 23 – 26 derece, diğer günlerde ise  28 – 31 derece dolayında  seyredecek.

Rüzgar  genellikle Güney ve Batı yönlerden orta kuvvette, yağış alan günlerde yer yer kuvvetli olarak esecek.

Meteoroloji Dairesi yarın ve Çarşamba günleri  ultraviyole radyasyonu orta  olacağından gerekli tedbirler alınmadan, özellikle 11:00 – 16:00 saatleri arasında 20 dakikadan fazla güneş altında kalınmaması uyarısında da bulundu.

Bu haber toplam 1019 defa okunmuştur