1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yağışlar sürecek
Yağışlar sürecek

Yağışlar sürecek

Gök gürültülü sağanak yağmur, 14 Mayıs Çarşamba günü dahil her gün yağacak.

A+A-

Şiddetli yağmur bugün de tüm yurtta etkili oldu. Öğle saatlerinde doluyla karışık başlayan yağışlar yine bildik manzaralara neden oldu.

Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs, yarından başlayarak 17 Mayıs Cuma gününe kadar alçak basınç ile üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak. Gök gürültülü sağanak yağmur, 14 Mayıs Çarşamba günü dahil  her gün yağacak.

Bir haftalık periyot süresince en yüksek hava sıcaklığı iç kesimlerle sahillerde 23-26 santigrat derece olacağını açıklayan Meteoroloji Dairesi, rüzgârın da yağış alan günlerde yer yer kuvvetli eseceğini bildirdi.
Hava yarın, parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu; 12 Mayıs pazara parçalı, öğle saatleri çok bulutlu ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu; 13 Mayıs Pazartesi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu; 14-15 Mayıs Salı ve Çarşamba parçalı çok bulutlu, yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu; 16 Mayıs Perşembe parçalı bulutlu; 17 Mayıs Cuma açık, öğle saatleri parçalı ve az bulutlu geçecek. (tak/yd)

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur