1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Velilerden burs isyanı
Velilerden burs isyanı

Velilerden burs isyanı

Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrenci velileri, yedi aydan beri bursları yatmayan çocukları adına YENİDÜZEN’i arayarak şikâyette bulundu. Yedi aydır burslarını alamayan öğrencilerle ilgili veliler “çocuklarımızın eğitim hakkı ile oynanıyor” şe

A+A-Tanju KONURALP


Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrenci velileri, yedi aydan beri bursları yatmayan çocukları adına YENİDÜZEN’i arayarak şikâyette bulundu. Yedi aydır burslarını alamayan öğrencilerle ilgili veliler “çocuklarımızın eğitim hakkı ile oynanıyor” şeklinde isyan etti. Konunun yalnızca YDÜ Hemşirelik Bölümü öğrencilerini kapsaması ise çeşitli yorumların oluşmasına neden oldu. Yüksek öğretim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz ise bordroların bugün Maliye Bakanlığı’na gönderileceğini ve bursların geriye dönük olarak ödeneceğini açıkladı.

“Yedi aydır burs yok”

Eylül ayında okulların açılması ile birlikte yatırılması beklenen bursların, yedinci ayda da yatırılmaması konusunda isyan eden veliler, çocuklarının eğitim hayatları ile oynandığından yakındı. Burs hakkı elde etmekle ilgili tüm kriterlere sahip olan çocuklarının ortalamalarının da iyi olmasına rağmen haklarını alamamasına sinirlenen veliler, konuya bir an önce çözüm bulunmasını istediklerini belirtti.

Hüseyin Kavaz: “Burs bordroları bugün teslim edilecek”

Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin bursları konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmadığını dile getiren Yüksek öğretim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz, ilgili öğrencilerin bordrolarının bugün Maliye Bakanlığı’na teslim edileceğini açıkladı. İddia edildiğinin aksine YDÜ Hemşirelik öğrencilerinin tüm evraklarının Yüksek öğretim ve Dış İlişkiler Dairesi’ne ulaştığını ifade eden Kavaz, öğrencilerin burslarının geçikme ile birlikte geriye dönük olarak yatırılacağını ve herhangi bir sorun olmadığını vurguladı.

Bu haber toplam 1477 defa okunmuştur