1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'VATANDAŞ' AKINI!
VATANDAŞ AKINI!

'VATANDAŞ' AKINI!

İçişleri Bakanlığı Muhaceret Dairesi Yurttaşlık Birimi, dün sabahtan itibaren vatandaş olmak isteyenlerle dolup, taştı

A+A-

İçişleri Bakanlığı Muhaceret Dairesi Yurttaşlık Birimi, dün sabahtan itibaren vatandaş olmak isteyenlerle dolup, taştı

YURTTAŞLIK BİRİMİ DOLDU…

İçişleri Bakanlığı Muhaceret Dairesi Yurttaşlık Birimi,  dün sabahtan itibaren insan akınına uğrarken, daire personeli saatlerce yeni kayıt işlemleri yaptı. Vatandaş olmak isteyenler sıra numarası alarak saatlerce kuyrukta beklerken, personel de hızlı bir şekilde önceki gün başladıkları vatandaşlık dosyalarını tamamlamaya çalıştı.

KAYITLARA DEVAM…

21 Mayıs Salı günü Yurttaşlık Birimi’nde çalışan personel, önceki gün öğle saatlerinde uyarılarak, biriken vatandaşlık dosyalarının tamamlanması için ek mesai yapmıştı. İki önce başlayan yoğunluk dün sabahın erken saatlerinde başlayarak gün boyunca devam etti.

İşte ‘yurttaşlık’ ciddiyeti!

BİR MEMURUN İTİRAFLARI: İçişleri Bakanı Çavuşoğlu bizzat devreye girerek kimi şahısların “vatandaş yapılması” için talimat veriyor. Bakan, söz konusu şahsın “vatandaş yapılması için” gerekli değerlendirmenin yapıldığını, hatta 6 adet çalışma izni olduğunu not ediyor. Üstelik bu not, küçük bir kağıda yazılarak, belge üzerine ekleniyor. Ülkede 15 hatta 20 çalışma izni mührü olan pek çok kişi yurttaşlık alamazken, İçişleri Bakanlığı ‘bilinmeyen’ kriterlerle yurttaşlık dağıtımını sürdürüyor. Bu belge, ülkedeki ‘Yurttaşlık Ciddiyeti’ni ortaya koyuyor.

Didem Menteş’in haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN ve YENİDÜZEN e-gazetede

Bu haber toplam 2337 defa okunmuştur