1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucuları taksiciye teslim ettiler
Uyuşturucuları taksiciye teslim ettiler

Uyuşturucuları taksiciye teslim ettiler

Polis, Gemikonağı’ndan Girne’ye ticari bir araçla şüpheli iki paket uyuşturcu gönderildiğine dair bilgi aldıklarını söyledi.

A+A-

Girne, Lefkoşa, Lefke ve Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yapmış oldukları pençe operasyonu neticesinde ele geçirilen 16 Kilo 750 Gram hintkeneviri meselesi ile ilgili olarak tutuklanan L.E.M. dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Çavuşu Barış Duman olayla ilgili bulguları aktardı. Duman zanlıların Girne, Lefkoşa, Lefke ve Mağusa’da meydana gelen uyuşturucu alma, verme, ithal ve tasarrufu suçlarından tutuklandıklarını söyledi. Duman, 11.11.2020 tarihinde, saat 14.30 sıralarında Gemikonağı’ndan Girne’ye ticari bir araçla şüpheli iki paket gönderildiğine dair bilgi aldıklarını söyledi. Duman,  paketlerin gönderildiği Girne’deki adrese gelen zanlı S.N.T’nin polisi görünce kaçmaya çalıştığını, 100 metre koştuktan sonra makul güç kullanılarak yakalandığını ifade etti. Polis, söz konusu paketin içerisinde 1 kilo 750 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildiğini ifade etti. Tutuklanan zanlı S.N.T.’nin yapılan soruşturmada uyuşturucu maddelerin Gemikonağı’ndan ticari taksiye teslim edenlerin K.TT., ve zanlı G.A.B.A. olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Duman, zanlıların Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandıklarını söyledi. Polis, zanlıların konusu uyuşturucu maddeleri zanlı 4’ün ikametgâhından aldıklarını söylediklerini, zanlı C.O.N. yakalandığını açıkladı. Duman, zanlı dördün evinde yapılan aramada 17 paket halinde 10 kilo, 16 paket halinde de 5 kilo uyuşturucu bulduklarını söyledi.

Polis, zanlı N.’nun ifadesinde 5 kilo uyuşturucuyu 8 Kasım’da şuan huzurda bulunan zanlı J.E.M.’ye getirip ikametgâha bıraktığının tespit edildiğini ve zanlının tutuklandığını mahkemeye aktardı. Polis, 10 kilo uyuşturucuyu da 10 Kasım tarihinde zanlı 2’nin getirip ikametgâhına koyduğunu söylediğini aktardı.

Polis çavuşu Barış Duman mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini alınması gereken ifadeler ve aranan emareler olduğunu ayrıca zanlıların sorgusunda yeni isimlerin daha çıkabileceğini belirterek zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
Etiketler : ,