1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucu tacirine suçüstü
Uyuşturucu tacirine suçüstü

Uyuşturucu tacirine suçüstü

Hamitköy’de Narkotik ekiplerinin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda E.Y.,’nin tasarrufunda 75 gram Eroin ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan yüklü miktarda para ele geçirildi.

A+A-

Hamitköy’de alınan ihbar üzerine zanlı E.Y.’nin  üzerinde ve ikametgâhında yapılan aramada 75 gram eroin türü uyuşturucu madde bulunması üzerine zanlı tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Kağan Kurtbir olayla ilgili bulguları aktardı.

Kurtbir 21 Kasım tarihinde Hamit köy’de zanlı E.Y.’nin  üzerinde uyuşturucu madde satışından kazanıldığı düşünülen bin 200 TL ve 200 Dolar nakit para ve 72 adet ayrı pembe renk poşetlere sarılı toplamda 25 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Polis ayrıca,  ikametgâh içerisinde yapılan aramada üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen 2 adet hassas terazi ve yanlarında bir poşet içerisinde yaklaşık 50 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde ile üzerinde kalıntı bulunan foil kâğıtlar bulunarak emare yapıldığını mahkemeye aktardı.

Kurtbir, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini zanlının gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini belirterek tahkikatın salimen yürütülüp zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesine olanak sağlamak maksadı ile 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Mine Gündüz zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1869 defa okunmuştur
Etiketler : ,