1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. TURK-SEN'den çağrı: Yeni asgari ücret belirlensin
TURK-SENden çağrı: Yeni asgari ücret belirlensin

TURK-SEN'den çağrı: Yeni asgari ücret belirlensin

Bıçaklı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nu acilen toplanmaya ve günün koşullarına uygun olarak “Yeni Asgari Ücreti” belirlemeye çağırdı.

A+A-

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nu acilen toplanmaya ve günün koşullarına uygun olarak “Yeni Asgari Ücreti” belirlemeye çağırdı.

Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, ülkede yeni asgari ücreti belirlemek üzere Temmuz ayında toplanan Asgari Ücret Komisyonu’nda, günün koşullarına uygun olarak yeniden belirlenmesi gereken asgari ücretin, devlet ve işveren temsilcilerinin “ret” oyu vermesiyle belirlenemediğini anımsattı.

“Enflasyonun her gün ciddi biçimde arttığı, dövizin patlama yaptığı, asgari ücretle çalışanların alım gücünün yarı yarıya düştüğü, milletvekillerinin, bakanların ortalama 500 TL artış aldığı, ‘emek en yüce değerdir’ diyen bir siyasi partinin hükümet olduğu bir dönemde” asgari ücrete hiç bir artış yapılmamasını eleştiren Bıçaklı, “aksi halde geçmiş hükümetler gibi emeğe saygı göstermeyenler en erken zamanda bunun siyasi bedelini öderler” dedi.

(tak

Bu haber toplam 1129 defa okunmuştur