1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Türk-Sen yeni asgari ücretin belirlenmesini istedi
Türk-Sen yeni asgari ücretin belirlenmesini istedi

Türk-Sen yeni asgari ücretin belirlenmesini istedi

Bıçaklı, hükümetten, Asgari Ücret Komisyonu’nu yeniden toplantıya çağırmasını ve günün koşullarına uygun olarak yeni asgari ücretin belirlenmesini istedi.

A+A-

 

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, hükümetten, Asgari Ücret Komisyonu’nu yeniden toplantıya çağırmasını ve günün koşullarına uygun olarak yeni asgari ücretin belirlenmesini istedi.

Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, yıl ortasında yeniden belirlenmesi gereken yeni asgari ücretin devlet ve işveren temsilcilerinin “ret” oylarıyla belirlenemediğini anımsattı.

Bıçaklı, enflasyonun her gün ciddi biçimde arttığı, dövizin patlama yaptığı, asgari ücretle çalışanların alım gücünün yarı yarıya düştüğü, milletvekilleri ve bakanların ortalama 500 TL artış aldığı, “emek en yüce değerdir” diyen bir siyasi partinin hükümet olduğu bir dönemde asgari ücrete hiç bir artış yapılmadığını savundu.

Arslan Bıçaklı, “Geçmiş hükümetler gibi emeğe saygı göstermeyenlere en erken zamanda çalışanlar bunun hesabını soracaktır” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur