1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Türk-Sen yeni asgari ücreti yetersiz buldu
Türk-Sen yeni asgari ücreti yetersiz buldu

Türk-Sen yeni asgari ücreti yetersiz buldu

Bıçaklı: Alım gücünün yüzde 40 kayba uğradığı bir dönemde asgari ücrete 115 tl’lik artış çalışanı açlığa mahkum etmektir”

A+A-

Türk-Sen Genel Başkanı Aslan Bıçaklı, enerjiye, gaza, akaryakıta, cep telefonlarına yapılan okkalı zamlar yanında, dövizin patlama yaptığı, çalışanların alım gücünün yüzde 40 kayba uğradığı bir dönemde asgari ücrete 115 TL zam yapılarak çalışanların açlığa mahkum edildiğini savundu.

“Asgari ücretle çalışanlara bu gülünç artışı uygun görenleri kınıyoruz” diyen Bıçaklı, bu artışı reddederek yasal haklarını kullanacaklarını ve resmi itirazda bulunacaklarını vurguladı.

Bıçaklı yazılı açıklamasında, “On bin TL maaş alan siyasilerin ayda beş yüz TL artış aldığı bir dönemde bin dört yüz TL maaş alan asgari ücretliye yüz on beş TL artış verilerek çalışanlarla alay etmeye devam ediyorlar” dedi.

Bıçaklı, 2014 yılının ikinci yarısında yapılması gereken artışın yapılmaması ve bu artışın da 1 Kasım’dan itibaren yürürlüğe girmesiyle çalışanların her birinin ortalama dört yüz elli TL kayba uğradığını da ifade etti.

(tak)

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur