1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi” oluşturuluyor
“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi” oluşturuluyor

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi” oluşturuluyor

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi Yasa Tasarısı”, Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi tarafından oybirliği ile onayladı.

A+A-

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi oluşturuluyor.

Dairenin oluşumunu öngören “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) Yasa Tasarısı”,  Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi tarafından oybirliği ile onayladı.

Meclis’ten verilen bilgiye göre, Komite DP Ulusal Güçler Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz başkanlığında toplandı.

Komite çalışması, Milletvekilleri Dursun Oğuz, Hüseyin Avkıran Alanlı, Doğuş Derya, Hüseyin Erçal, Erkut Şahali ve Zorlu Töre’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak konusunda günümüz ihtiyaçlarının karşılanmasında yetersiz kalındığı için, yetersizlikleri gidermek, günümüzde yaşanan toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılıklara uluslararası sözleşmelerde önerildiği ve modern hukuk devletlerinde uygulandığı üzere, bütüncül (holistic) ve çok boyutlu siyasal, ekonomik, kültürel ve sosyal çözümler üretmek üzere hazırlanan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi Yasa Tasarısı, Kadın Çalışmaları Dairesi Yasası’nın yerini alacak.

(tak)

Bu haber toplam 1996 defa okunmuştur