1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Tekliflere açığım”
“Tekliflere açığım”

“Tekliflere açığım”

Beş yıla Süper Lig, Federasyon Kupası ve Birinci Lig şampiyonluğu sığdıran Caner Oshan Doğan Türk Birliği ile yollarını ayırdığını açıkladı

A+A-

Necmi Belge

2008-2009 sezonunda Birinci Lig’de devraldığı Doğan Türk Birliği’ni önce Birinci Lig şampiyonu yapıp Süper Lig’e yükselten ve Süper Lig’de lig ve Federasyon Kupası şampiyonu yaparak müthiş bir kariyer yaklayan Doğan Türk Birliği’nin başarılı Teknik Direktörü Caner Oshan, çok sevdiği takımı ile yol ayırımına geldi.
Konu ile ilgli olarak, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Caner Oshan, Doğan Türk Birliği ile yollarını ayırdığını gazetemize açıkladı.
Oshan, altyapısından yetiştiği ve önce futbolcu olarak şampiyonluklar yaşadığı sarı-lacivertli camianın Birinci Lig’e düşmesi ile bu büyük camiayı yeniden Süper Lig’e yükseltmek için görev aldığını söyledi.
Yardımcısı Afün Girgen ile 2008-2009 sezonunda bu görevi üstlendiğini anımsatan Oshan, 2008-2009 sezonunda Doğan Türk Birliği’ni Süper Lig’e taşıdığını belirtti.
Daha sonraki yıllarda, bir yumak gibi kenetlenen sarı-lacivertli  takımla 2009-2010 sezonunda yükseldiği Süper Lig’de üçlü averaj ile tarhinin altıncı lig şampiyonluğuna ulaştığını dile getiren Oshan, 2011-2012 sezonunda da 39 yıl sonra Federasyon Kupası’nı kazandıklarını  anımsattı.
Oshan, çok güzel günler geçirdiği Doğan Türk Birliği’nden ayrılmanın üzünütüsünü yaşadığını ifade ederken, teknik direktörlük konusunda gelecek her türlü teklife açık olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 927 defa okunmuştur