1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS SORUNU MASAYA YATIRILDI
Tehditlerden Korkmuyorum

Tehditlerden Korkmuyorum

Son günlerde Atıcılık Federasyonu’nu ile ilgili yaptığım haberler, dün de Kamil Kolcu arkadaşımın Kulvar isimli yorum köşesinde belirttiği gibi gündeme “Bomba” gibi düştü. Geçen hafta içerisinde Atıcılık Federasyonu’nun maddi ola

A+A-

 

 

Son günlerde Atıcılık Federasyonu’nu ile ilgili yaptığım haberler, dün de Kamil Kolcu arkadaşımın Kulvar isimli yorum köşesinde belirttiği gibi gündeme “Bomba” gibi düştü.

Geçen hafta içerisinde Atıcılık Federasyonu’nun maddi olanaksızlıklar sebebi ile çözüm bulunana kadar başkan Atilla Mahmutoğlu ve yönetim kurulunun faaliyetleri askıya aldığını resmi bir şekilde üye kulüplerine duyurmuştu.

Ben de çağdaş ve etik gazetecilik anlayışı ile spor kamuoyunu aydınlatma vazifesi adına olayın öncesi ve sonrası kapsamında bunu haber yapmayı görev bildim. Araştırmalarımın sonucunda edindiğim bilgiler ve aldığım kaynaklar doğrultusunda “doğru haber anlayışı ilkesi” ile haberimi yaptım. Biranda Atıcılık Federasyonu’nun paniği ve telaşı başladı, ibre bana döndü. Başkan Atilla Mahmutoğlu konu ile alakalı nerde ise beni sorumlu tuttu…

Haberin güne düşmesinin ardından öğle saatlerinde özel telefonumu bularak beni ardı. Spor Yazarlığı yaşamımın henüz ilk yılında olmamdan dolayı kendisi ile hiç daha önce tanışma ve konuşma şansı bulmamıştım. Telefonumu açtığım zaman kendisini sinirli ve öfkeli olarak takdim etti. Yaptığım haberin ‘uyduruk”  olduğunu kendisini “Hırsızlıkla” suçladığımı ifade etti. Yaptığım bu yalan yanlış haberden dolayı da beni hemen “mahkemeye” vereceğini ve bana “İKİ DAVA” açacağının tehdidini açıkça söyledi.

Mahmutoğlu’na cevabım aynen şu oldu; “ Ben yaptığım haberin ve topladığım kaynakların doğruluğunun sonuna kadar arkasındayım. Eğer mahkemeye verecekseniz de verin, teşekkür ederim’’şeklinde. Peki Mahmutoğlu’nun kendisini hırsızlıkla suçlamamda ve yalan yanlış haber yapmamda kastettiği konu neydi? Konunun esası şu; Spor Dairesi’nin Atıcılık ve diğer Federasyonlara üye kulüplere destek amaçlı yapılan maddi destek ödemesinin kendilerinin almadığını, ve almadıkları için de üye kulüplerine vermediklerini savunması.

Spor Dairesin yapmış olduğu bu maddi destek katkısını tüm yerel yazılı ve görsel basınlar o gün için her yer de yazıldı, söylendi. Bu ne demek Sayın Mahmutoğlu? Sorarım şimdi size ne demeğe geliyor? Spor Dairesi Koordinatörü Sayın Süleyman Göktaş’tan görüşüldü ödendiği konusunda onay alındı.

*****

Peki sen şimdi Süleyman Göktaşı ve/veya Spor Dairesi’ni hatta ve hatta Spor Bakanlığında bu desteğe onay veren herkesi de “YALANCILIKLA”mı suçluyorsun yani?... Yapma.! Ayıptır..Gülerler Adama…

*****

Ülke sporu adına önce sen ne neleri doğru, neleri yanlış yaptığını, göreve talip olduğun zaman neleri vaat ettiğini, göreve geldikten sonra Atıcılık Federasyonu’nuna sen ve yönetiminin vaat ettiklerinin kaçta kaçını gerçekleştirdiğini, ne katkılar ne icraatlar yaptığını otur bir düşün.

Düşün ve sonra ülke sporu adına, ilkeli ve çağdaş habercilik anlayışında terler döken, emek veren bizlere yani “Özgür Basın Emekçileri”ile muhatap ol. Bizler yapılan güzel işleri, başarıları yazdığımız takdirlerle, övgülerle göklere çıkarmayı bildiğimiz gibi, yapılan yanlış işleri ve yapılmayan boş sözde icraatları da saygı doğrultusunda eleştirmeyi biliriz. Bu bizlerin “Asli Görevidir”.

Bu şekilde yazmaya da, söylemeye de devam edeceğiz. Ben şahsım olarak, bu görevde henüz çiçeği burnunda Kuzey ERTOPALOĞLU olarak en azından bunun garantisini ve sözünü veriyorum.

Ne senin nede bundan sonraki dönemlerde alacağım tehditvari konuşmalar beni yıldırmaz, yıldırmayacaktır da..Görev Aşkına, vazifem uğruna; Tehditlerden “KORKMUYORUM”… Korkmayacağım da….    

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 826 defa okunmuştur